Рада НБУ визначила аудитора річної консолідованої звітності центробанку за 2018 рік
Та наполягає на підготовці законопроектів щодо протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон

Рада Национального банку (НБУ) прийняла рішення про продовження співпраці із фірмою ПрАТ «Делойт енд Туш ЮСК» для проведення аудиту річної консолідованої звітності центробанку за 2018 рік.
Про це повідомив голова ради академік НАНУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.
Як зазначається, таке рішення було затверджене на відповідному засіданні Ради НБУ.
Крім того, рада розглянула питання про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України й надала відповідні рекомендації Кабінету міністрів України.
«Високий рівень заборгованості, зростаючий тиск боргових виплат на державний бюджет та складність механізму управління боргом вимагають структурного аналізу державного боргу. Складна поточна ситуація із державним боргом та пікові навантаження з його погашення та обслуговування, що припадають на 2019–2021 роки, на тлі вразливості фінансової сфери до впливу внутрішніх та зовнішніх загроз зумовили розгляд винесеного на сьогоднішнє засідання питання та надання рекомендацій уряду України», – наголосив Данилишин.
Рада Національного банку затвердила Рекомендації Кабінету Міністрів України щодо впливу політики державних запозичень та...
Опубликовано Богданом Данилишиным Cреда, 31 октября 2018 г.
Так, на засіданні ради було зазначено, що Україна має високе співвідношення державного та гарантованого державою боргу до ВВП – 72% станом на початок 2018 року. «Таке співвідношення перевищує норму Бюджетного кодексу України, згідно з якою загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець бюджетного періоду не може перевищувати 60% ВВП», – йдеться у повідомленні.
З огляду на зазначене, Рада НБУ, зокрема наголосила на необхідності активізації (разом із профільними комітетами Верховної Ради) роботи з підготовки законопроектів з питань протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон.
Крім того, рекомендації стосуються приведення параметрів державного боргу та дефіциту бюджету сектору загальнодержавного управління до знижувальної траєкторії у середньостроковій перспективі, підвищення якості координації фіскальної та монетарної політики, зменшення вразливості державних фінансів до валютних ризиків та збільшення їх стійкості у середньостроковому періоді.
Також рада наголосила на необхідності відновлення проведення реального реформування податкової системи, механізмів адміністрування податків, а також Державної фіскальної служби та митниці, доцільності середньострокового бюджетного планування не тільки на центральному, але й на місцевому рівнях.
Водночас Рада звернула увагу Кабміну на необхідність середньострокового прогнозування динаміки коштів на рахунках уряду України та підвищення якості управління їх залишками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].