ДФС надала розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання на майже 5,1 млн євро та $1,2 млн

ДФС надала розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання на майже 5,1 млн євро та $1,2 млн

Найбільшу суму розстрочки надано Київською митницею ДФС – 1,14 млн євро та ₴712 500

ДФС надала розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання на майже 5,1 млн євро та $1,2 млн
Фото Shutterstock

Державна фіскальна служба (ДФС) з початку року прийняла 62 рішення про надання платникам розстрочення податку на додану вартість (ПДВ) на ввезення обладнання для власного виробництва на території України на загальну суму майже 5,1 млн євро та $1,2 млн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, з них за 37 заявами рішення прийнято митницями за погодженням з ДФС, оскільки сума податку, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн грн.

Найбільшу суму розстрочки надано Київською митницею ДФС – 1,14 млн євро та 712 500 грн, Харківською митницею ДФС – 1,6 млн євро та Хмельницькою митницею ДФС – 1,3 млн євро та 185 500 грн (у валюті контракту).

Здійснено 55 митних оформлень імпорту обладнання із застосуванням отриманих рішень з розстроченням сплати ПДВ на суму 172,7 млн грн.

Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, металообробної промисловості, харчової промисловості, будівельної галузі, медичного обладнання.

Загалом станом на 1 листопада 2018 року платниками до митниць ДФС подано 147 заяв про надання розстрочення по сплаті ПДВ. Митницями розглянуто 142 заяви, з яких по 50 надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, зокрема, через наявність податкового боргу у підприємств, відсутність інформації про предмет або суму контракту.

Відкликано платниками 30 заяв, адже прийнято рішення щодо митного оформлення з повною сплатою ПДВ.

Наразі на розгляді у митницях ДФС знаходяться ще п'ять заяв.

Нагадаємо: 21 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України, якою визначено порядок надання розстрочень та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва. Наприкінці 2017 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких відтермінування по сплаті ПДВ надається у строк не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів.

Розстрочення не надається, якщо обладнання має походження з країни, визнаної Україною державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, ввозиться з території такої країни та/або з тимчасово окупованої території України.

Як писав Mind, з вересня 2018 року розстрочка ПДВ на імпорт обладнання для власного виробництва залежить від рішення заступників голови ДФС.

Діючий порядок передбачає надання суми розстрочки понад 1 млн грн за погодженням з головою ДФС. Всього за підсумками січня – серпня ДФС прийняла 46 рішень про розстрочення сплати ПДВ на імпортне обладнання на загальну суму 4,5 млн євро і $927 000, в тому числі 32 – за узгодженням глави ДФС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло