США заявили про «безліч інструментів», щоб зупинити будівництво «Північного потоку-2»

США заявили про «безліч інструментів», щоб зупинити будівництво «Північного потоку-2»

В Штатах закликають Європу відкрити очі на небезпеку, яка стоїть за газовою залежністю від Росії

США заявили про «безліч інструментів», щоб зупинити будівництво «Північного потоку-2»
фото Shutterstock

США має «безліч інструментів», щоб зупинити будівництво російського газопроводу «Північний потік-2», заявив американський посол при ЄС Гордон Сондленд журналістам під час прес-конференції, повідомляє Reuters.

За словами посла, «Північний потік-2» поставить Європу, а внаслідок цього і США, у вразливе становище.

«Коли європейці вразливі, то США теж стають вразливими.Ми не хочемо, щоб взимку було відключено газ через яку-небудь політичну кризу», – сказав Сондленд.

«Якщо ЄС не зрозуміє цю логіку, то президент США може використати безліч інших інструментів, які є в нашому розпорядженні, я не буду зараз їх перераховувати, щоб зупинити цей проект», – зазначив посол.

Газопровід «Північний потік-2» має зʼєднати Росію і Європу. Він пройде через територіальні або виняткові економічні зони Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

США занепкоєні проектом і вважають, що він стосується питання безпеки країн Євросоюзу.

Законопроект про запровадження санкцій проти російських експортних трубопроводів, в тому числі «Північного потоку-2», зареєстровано ще в липні. Ухвалення документа може привести до виходу з «Північного потоку-2» західних компаній, які підтримують його. Кремль раніше заявив, що в такому разі Росія добудує газопровід сама.

Станом на жовтень компанія Nord Stream 2 побудувала сумарно вже 100 км газопроводу в територіальних водах Німеччини та у виключній економічній зоні Фінляндії.

Між тим Данія натякає, що може затягнути будівництво «Північного потоку-2» щонайменше на рік.

Тим часом США заявляють, що зацікавлені у виході на газовий ринок України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло