Об'єднавчий собор: Порошенко в «президії», у мережі з'явилися перші фото зібрання
На даний момент собор за участю всіх церков триває вже три години

У Софійському соборі Києва почався Об'єднавчий собор за участю представників усіх трьох українських церков, які на цей час існують в Україні: Української православної церкви Київського патріархату, Української Автокефальної православної церкви та Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом.
За підсумками собору, як очікується, буде заснована нова помісна автокефальна українська православна церква. Про це повідомив сайт УПЦ Київського патріархату.
На собор прибули архієреї від трьох українських церков, а також по одному священику і мирянину (звичайній людині) з кожним із архієреїв.
За даними «Громадське», від УПЦ Московського патріархату приїхали тільки два ієрархи, хоча мало бути десять.
Представники Московського патріархату реєструються на Об’єднавчий собор.
Опубліковано Богданом Тимошенком Пʼятниця, 14 грудня 2018 р.
Перед початком собору на Софійській площі почався мітинг, на якому виступили політики і громадські діячі.
Президент України Петро Порошенко наголосив, що саме від учасників собору сьогодні залежить «державна і духовна незалежність від Росії».
Звертаюся безпосередньо до учасників Собору, до ієрархів церков. Тепер від вас і лише від вас залежить майбутнє України, наша свобода, наша державна і духовна незалежність від Росії. Вам належить ухвалити Статут і обрати Предстоятеля, а Томос вже чекає на нього на Фанарі.
– Петро Порошенко (@poroshenko) 15 грудня 2018 р.
Порошенко бере участь у соборі архієреїв як гость. Його посадили на почесному місці в «президії», як видно на фото, розміщеному прес-секретарем президента Святославом Цеголко у Facebook.

Порошенко сидить за столом «президії», поруч з екзархами, митрополитом Емануїлом Гальським – повіреним Вселенського патріарха, який очолює роботу собору, Філаретом і Макарієм.

По праву руку від президента у президії сидять екзархи Константинопольські архієпископ Даниїл та єпископ Іларіон. По ліву руку від митрополита Філарета та Макарія сидять митрополит УПЦ МП Симеон Вінницький та екзарх Константинопольського патріарха в Греції митрополит Адріанопольський Амфілохій.
Пізніше прес-служба Петра Порошенка виклала у Twitter нові, більш детальні фото з Софії Київської.
Питання автокефалії – питання української нацбезпеки. Це – питання української державності. Ми здобуваємо духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної. Обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Повертаємося на свою визначену Богом дорогу. pic.twitter.com/6dF7XMhCea
– Петро Порошенко (@poroshenko) 15 грудня 2018 р.
Як пише «Українська правда», на території Софії Київської відсутній мобільний зв'язок та інтернет. Відправити повідомлення чи додзвонитися до когось з делегатів собору нікому з журналістів за кілька годин не вдалося. За деякими даними, перед входом до Софії на собор всіх архієреїв попросили здати мобільні телефони.
Раніше повідомлялося, що нову Українську православну церкву очолюватиме предстоятель із титулом митрополит Київський, а не патріарх.
Оновлюється.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].