S&P підрахувала, скільки економіка США втратила в результаті «шатдауна»

S&P підрахувала, скільки економіка США втратила в результаті «шатдауна»

Це може бути ще не остаточна сума, оскільки перерва в «шатдауні» оголошена лише до 15 лютого

S&P підрахувала, скільки економіка США втратила в результаті «шатдауна»
фото Shutterstock

Економіка США втратила щонайменше $6 млрд під час часткового закриття державних установ та ключових міністерств країни, повідомляє аналітична компанія S&P Global Ratings, на підрахунки якої посилається Reuters.

Основними причинами втрат стали згасання економічної активності, перебої в зовнішній торгівлі і неефективна робота працівників, які змушені працювати за відсутності зарплати.

Президент Дональд Трамп погодився в п'ятницю тимчасово припинити 35-денний «шатдаун», найдовший в історії США.

«Хоча цей «шатдаун» закінчився, невелика угода на Капітолійському пагорбі (на якому знаходиться Конгрес США – ред.), швидше за все, позначиться на впевненості бізнесу і настроях на фінансових ринках», – йдеться в повідомленні S&P.

На початку січня в Раді економічних консультацій Білого дому заявили, що через «шатдаун» в першому кварталі 2019 року ВВП країни може знизитися на 0,1%.

Робота уряду США і ряду бюджетних установ була припинена з 22 грудня 2018 року через розбіжності між Трампом і демократами стосовно фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Трамп вимагав виділити на неї $5,7 млрд, демократи цьому протистояли, в результаті проект бюджету на 2019 рік так і не було погоджено.

26 січня Трамп підписав документ, який тимчасово завершує шатдаун: законопроект передбачає фінансове забезпечення всім федеральним відомствам США до 15 лютого. Формально робота американських відомств тимчасово відновлена.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло