США розпочали виробництво ядерних боєголовок малої потужності
На озброєння їх передадуть до кінця вересня 2019 року

Завод з виробництва ядерного зброї «Пентекс» в американському штаті Техас почав збірку «першого серійного зразка W76-2» – ядерної боєголовки малої потужності (5-7 кілотонн). Про це йдеться в прес-релізі Національного управління ядерної безпеки (NNSA), що надійшов у вівторок, 29 січня, в розпорядження DW.
Цей запуск, за словами представників NNSA, «свідчить про здатність NNSA досягти суттєвої програмної віхи» при «реалізації масштабної національної ініціативи в області безпеки». Вона здійснюється в рамках ядерної стратегії Пентагону, ініційованого адміністрацією Дональда Трампа в 2018 році.
В Національному управлінні ядерної безпеки заявили, що очікують, що перша партія боєголовок буде передана ВМС до кінця 2019 фінансового року, тобто до 30 вересня.
Ядерна боєголовка W76-2 піде на оснащення триступеневих твердопаливних балістичних ракет Trident ІІ, що стоять на озброєнні військово-морських США і розміщуються на американських підводних човнах.
Зазначається, що наразі у розпорядженні Пентагону є 14 ракетоносців, які несуть по 24 Trident ІІ. C 1970-х років вони були обладнані ядерними боєголовками W76-0. У 2008 році було прийнято рішення про їх модернізацію до рівня W76-1 потужністю близько 100 кілотонн. Боєголовка W76-2 створена на основі наявного блоку шляхом зняття другого ступеня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].