Росія прагне «прибрати Порошенка» та «привести до влади менш антиросійський парламент» – розвідка США

Росія прагне «прибрати Порошенка» та «привести до влади менш антиросійський парламент» – розвідка США

Розвідслужби також прогнозують посилення напруги в Азовському та Чорному морях

Росія прагне «прибрати Порошенка» та «привести до влади менш антиросійський парламент» – розвідка США
фото pixabay.com

Росія прагне вплинути на президентські та парламентські вибори в України, а також продовжуватиме «військову, політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоб зашкодити зусиллям Києва з інтеграції до ЄС та посилення зв'язків із НАТО». Про це йдеться в масштабному звіті розвідувальної спільноти США стосовно основних загроз, що постають перед світом, передає «Радіо Свобода».

В розділі звіту «Росія та її сусіди», розвідувальна служба США зауважує, що Росія вживає кроки, щоб впливати на українські президентські вибори в березні 2019 року і парламентські вибори, що відбудуться восени.

«В надії прибрати Порошенка і привести до влади менш антиросійський парламент», Росія прагне скористатись з таких проблем в Україні, як нестійка економіка, поширена корупція, вразливості в кіберпросторі а також громадське невдоволення, наголошується в звіті.

А от масштабний напад Росії на Україну американська розвідка вважає «операційно можливим, але на вірогідним».

«Ми оцінюємо, що масштабний напад з боку України, або російських формувань є операційно можливим, але не вірогідним у 2019 році», – наголошується у документі.

Розвідка передбачає посилення напруги в Азовському та Чорному морях.

«Напруга в двосторонніх відносинах продовжуватиме посилюватись в Чорному та Азовському морях, бо кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права та спроможності дій на морі», – йдеться у звіті.

«Росія продовжить військову політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоб зашкодити зусиллям Києва з інтеграції до ЄС та посилення зв'язків із НАТО, – наголошується в документі. – Перехоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці та затримування команд суден в листопаді 2018 року демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і вчиняти політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні цього року».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло