В Україні почали страхувати бджіл

В Україні почали страхувати бджіл

Застрахувати бджіл можна від таких ризиків: захворювання, крадіжка з проникненням, пожежа, вплив стихійних явищ, раптове отруєння

В Україні почали страхувати бджіл
Фото: Pixybay

Страхова компанія «Брокбізнес» (Київ) запровадила добровільне страхування бджіл. Про це пишуть Українські Новини з посиланням на повідомлення компанії.

«Страхова компанія «Брокбізнес» одна з перших на вітчизняному страховому ринку впроваджує новий страховий продукт – добровільне страхування бджолосімей, яке надає страховий захист родинам бджіл у вуликах від таких ризиків, як: захворювання, крадіжка з проникненням, пожежа, вплив стихійних явищ, раптове отруєння», – йдеться в повідомленні.

Вартість страхування визначають та узгоджують у процесі переговорів залежно від об'єкта страхування, від обраної групи страхових ризиків, максимальної суми відшкодування страхових збитків, страхового покриття, франшизи та інших факторів.

При страхуванні бджолосімей тариф становить від 0,3 до 7%, з франшизою 2%.

Нагадаємо: у червні 2018 року Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів зафіксувала загибель бджіл через порушення правил під час застосування пестицидів на посівах ріпаку у Волинській області.

Додамо, що окрім хімікатів, на бджіл негативно впливає також мобільний зв'язок, повідомили індійські вчені. За їх словами, електромагнітні хвилі, які випромінюють вишки стільникового зв'язку і самі мобільні телефони, вкрай негативно впливають на «навігаційні навички» робочих бджіл. Зокрема, коли мобільний телефон знаходиться поблизу вулика, робочі бджоли не можуть повернутися додому. У результаті вулики залишаються з одною королевою-маткою і яйцекладкою, а рій гине протягом 10 днів.

Експеримент, проведений у південному штаті Керала в Індії, показав, що раптове падіння популяції бджіл викликано вишками, що встановлюють по всьому штату компанії мобільного зв'язку, які розширюють свою мережу.

Подальше збільшення числа вишок стільникового зв'язку і мобільних телефонів призведе до того, що бджоли-медоноси можуть бути знищені протягом 10 років, вважають учені.

Раніше Mind писав, що інтенсивне сільське господарство веде до скорочення комах щороку на 2,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті