Бенефіціар платіжних систем «Лео» судиться з Mind

Бенефіціар платіжних систем «Лео» судиться з Mind

Судове засідання відбудеться 19 лютого у Подільському суді міста Києва

Бенефіціар платіжних систем «Лео» судиться з Mind
Фото: Shutterstock

До видання з позовом щодо «приниження честі, гідності та ділової репутації» звернулася власниця ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей» Олена Шевцова (Дегрік). Її адвокат Євгенія Макієнко вимагає від ТОВ «Фьючер Медіа» – видавця ділового порталу Mind.ua – визнати недостовірною інформацію, опубліковану ще в червні 2018 року у статті «Час на вихід: чому з ринку попросили Tyme».

Зокрема, обурення позивача викликала теза про бізнес-зв’язки фінансових компаній, афілійованих із Шевцовою (Дегрік), та ТОВ «ОМП-2013», яка до 2018 року виступала платіжною організацією платіжної системи Tyme.

Нагадаємо, 14 червня 2018 року правління НБУ прийняло рішення щодо скасування реєстрації МПС Tyme на підставі наданого СБУ документального підтвердження щодо здійснення компанією переказів коштів за посередництвом заборонених в Україні російських платіжних систем. На думку регулятора, це становило ризики виникнення загроз для національної безпеки України.

В опублікованому Mind матеріалі йдеться про структуру власності Tyme, яка опосередковано виводить на панамську «Бьюлу Трейд Інк» (Buloo Trade Inc.). Остання присутня в структурі власності платіжної системи «Лео», якою володіє Шевцова (Дегрік).

Позивач також вимагає від видання спростувати тезу, що Олену Шевцову (Дегрік) загалом «пов’язують то із новопризначеним головою НБУ Яковом Смолієм, то з екс-керівником ДФС Романом Насіровим».

Зі свого боку, платіжна система «Лео», всупереч законодавству, не публікує відомості про свою структуру власності на офіційному сайті. Немає таких відомостей і на сайтах держрегуляторів, зокрема НБУ. Відповідно, під структурою власності ми можемо розуміти не лише інформацію про власника ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей», а й взагалі систему юридичних осіб, пов’язаних діловими відносинами з Альоною Шевцовою (Дегрік).

Редакція Mind буде відстоювати у суді своє право на захист свободи слова та вільного обігу ділової інформації, що має суспільне значення як з токи зору прозорості фінансової системи України, так і безпеки грошових коштів громадян.

Аналіз бенефіціарів юридичних осіб платіжних організацій є суспільно важливою інформацією.

Під час підготовки до судового засідання, Mind вдалось глибше дослідити структуру бізнес-активів, до яких має пряме відношення Олена Шевцова (Дегрік). Зокрема, достеменно встановити вигадливу і досі непублічну структуру платіжної організації платіжної системи «Лео».

У матеріалі, який хоче у суді спростувати позивач, конструктивний зв’язок між Tyme і «Лео» було виявлено завдяки ТОВ «Деюре-Консалт», яке  на сьогодні є 100%-вим учасником ТОВ «Лео Гроші» (37884337) та ТОВ «Денжіонлайн» (38291779). 100% частка статутного капіталу останнього свого часу належала Альоні Дегрік (нині – Шевцовій). У 2012-2016 роках «Денжіонлайн» володіла кіпрська Dengionline Ltd (ΗΕ 296448).

Також Дегрік, згідно з відомостями Укрпатенту, належить сам знак для товарів і послуг «Деньги Online», ідентичний тому, що використовувався в однойменному російському платіжному сервісі.

Бенефіціар платіжних систем «Лео» та Tyme судиться з Mind

У свою чергу, у ТОВ «Лео Гроші» (37884337) протягом 2011-2013 років керівником була Алла Лихошерстова, яка на даний момент є керівником ТОВ «Телеком Медіа» (37882481), 100%-вим учасником якого є кіпрська компанія «Моссада Інвестментс Лімітед» (НЕ 309657). Попри те, що її бенефіціаром вказано кіпріота Савву Темістоклеуса, керівником є «Alona Degrik».

У цій кіпрській офшорці невипадкова історія. Власне, на «Моссаду», як свідчать відкриті реєстри, вона перетворилася з кіпрської «Фругіфера Інвестментс», директором якої також була Дегрік. «Фругіфера» виводить нас на ще одну гілку активів через свою ТОВ «Білосніжка2013» (38545665), якою у 2013-2014 роках знову ж такі керувала Дегрік. 100% учасником «Білосніжки» є панамська «Бьюлу Трейд Інк».

У ТОВ «Денжіонлайн», ТОВ «Білосніжка2013», ТОВ «Леогроші» наразі є один і той самий керівник – Сергій Хаманов. В 2011-2015 роках він був керівником ТОВ «Деюре-Консалт», яке й дозволило журналістам заявляти про бізнес-зв’язки платіжних систем «Лео» і Tyme. 

Бенефіціар платіжних систем «Лео» та Tyme судиться з Mind

Зрештою, панамська «Бьюлу Трейд Інк», яка є учасником ТОВ «Деюре-Консалт», є 100%-вим учасником ТОВ «Міжнародні платежі» (39187405). 100%-вим учасником цього товариства на 1 липня  2014 року був Олег Гречаний, співвласник ТОВ «Леогеймінг» (39532039),
99% статутного капіталу ТОВ «Леогеймінг», на час виходу публікації Mind, належало Альоні Шевцовій (Дегрік). У серпні 2018 року ТОВ «Леогеймінг» було перейменовано на ТОВ «Айгейм» та переведено на номінальних власника та керівника.

У свою чергу, директором щойно згаданої компанії «Міжнародні платежі» є Юлія Нікуліна. Вона ж є 100% учасником ТОВ «Терра Преміум Груп» (40409069), зареєстрованого водному офісі з ТОВ «Лео Партнерс» (36676798), керівником якого є Альона Шевцова (Дегрік).

Бенефіціар платіжних систем «Лео» та Tyme судиться з Mind

До речі, згідно з декларацією Євгена Шевцова, чоловіка позивчачки, нещодавно призначеного на посаду керівника Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань, у 2017 році Юлія Нікуліна подарувала його дружині 3 млн. грн, а ТОВ «Терра Премім Груп» надало йому самому поворотну фінансову допомогу в розмірі 100 тис грн.

Проаналізована Mind інформація додатково підтверджує наявність стійких бізнес-зв’язків панамської компанії «Бьюлу Трейд Інк» з пані Шевцовою (Дегрік) як єдиним бенефіціаром платіжної організації «Лео». З високою часткою вірогідності це відображує й структуру власності активу, офіційно не відображеного ніде публічно – всупереч суворим приписам Держфінмоніторингу.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року видання вже відстояло в суді право на свободу слова. Тоді позивачем виступив провідний український оператор кабельних мереж «Воля». Провайдер вимагав спростування нібито недостовірної інформації, опублікованої в матеріалі  «Воля» – на продаж: чи є у Блейзера шанси позбутися українського активу».

Спростування від 24.02.2020

Інформація, поширена 19 лютого 2019 року о 10 год. 40 хв. на сторінках онлайн-видання mind.ua, за посиланням, під заголовком: «Бенефеціар платіжних систем «Лео» та Tyme судиться з Mind», зокрема наступний текст:
…99% статутного капіталу ТОВ «Міжнародні платежі», на час виходу публікації Mind, належало Альоні Шевцовій (Дегрік) є недостовірною, через технічну помилку.

Насправді, 99% статутного капіталу ТОВ «Леогеймінг» на час виходу публікації Mind, належало Альоні Шевцовій (Дегрік).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті