Мінфін розповів про зміни в кожному з чотирьох держбанків

Мінфін розповів про зміни в кожному з чотирьох держбанків

Зміни в роботі банків проведені згідно з прийнятим рік тому планом реформування державних банків

Мінфін розповів про зміни в кожному з чотирьох держбанків
Фото: Pixybay

Міністерство фінансів України звітувало про виконання стратегії розвитку держбанків згідно з ухваленими рік тому засадами стратегічного реформування державного банківського сектору. Про це відомство повідомило на своїй сторінці в Facebook.

Так, за даними МІнфіну, зміни базуються на чотирьох основних пріоритетах:

1. Кожен банк повинен розробити і почати реалізацію індивідуальних стратегій. Тут Ощадбанк, Приватбанк та Укргазбанк втілюють індивідуальні стратегії розвитку. А Укрексімбанк затвердить свою стратегію після обрання незалежної Наглядової Ради банку.
2. Удосконалення моделі управління банками. Мова йде перш за все про корпоративне управління, яке повинно відповідати найкращим міжнародним практикам. Мінфін повідомив,що були внесені зміни до статті 7 «Державні банки» Закону України «Про банки і банківську діяльність». Ці зміни докорінно змінили принципи корпоративного управління в державних банках.
3. Розробка та впровадження підходів для роботи з непрацюючими кредитами. В даному разі з метою врегулювання проблеми непрацюючих кредитів (NPLs) за ініціативи Мінфіну при Раді фінансової стабільності створений Спеціальний незалежний комітет. Рівень непрацюючих кредитів у портфелях державних банків скоротився до 67,9%.
4. Поступовий вихід держави з капіталу державних банків. Тут в лідерах Укргазбанк. Він повністю виконав зобов’язання, передбачені меморандумом щодо підтримки приватизації Банку, підписаним з IFC. А два місяці тому Мінфін, Укргазбанк та IFC анонсували початок структурування фінансового інструмента для входження Корпорації в капітал Банку.

Раніше Mind писав, що державні банки реструктуризували кредитів торік на 21 млрд грн, посилаючись на Мінфін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті