Українці створили речовину, яка робить ракові клітини видимими й допомагає їх убивати

Українці створили речовину, яка робить ракові клітини видимими й допомагає їх убивати

Винайдена речовина абсолютно не шкідлива для здорових клітин

Українці створили речовину, яка робить ракові клітини видимими й допомагає їх убивати
Фото: pixabay

Подружжя українських професорів, що нині мешкаяють у США, Олег та Олена Таратули створили речовину, яка робить ракові клітини видимими й допомагає їх убивати, передає газета «Високий замок».

При цьому вінайдена речовина абсолютно не шкідлива для здорових клітин. Це вже підтвердили дослідження на тваринах. На черзі – випробування на смертельно хворих людях.

Розроблений україн­цями препарат з кров’ю потрапляє в тіло й затримується саме в уражених ділян­ках. Під час обстеження він світиться, тож медик чітко бачить його контури. Це осо­бливо важливо для хірургів, які видаляють пухлини. Адже якщо пропустити хворе місце, рак розвиватиметься з новою си­лою й більш агресивно, стане менш чут­ливим до хіміотерапії, людині просто не лишиться сил з ним боротися. Якщо ж рак лише почав рости, речовина, винайдена Таратулами, його повністю вбиває.

Обоє науковців: Олег – з Яворівського району Львів­щини, Олена – з Іваничівського ра­йону Волині, закінчили Львівський університет імені Івана Франка. Обоє писали наукові статті і публікували їх за гонорари у зарубіжних журналах. Одна з таких ро­біт потрапила на очі відомому американ­ському професору. Невдовзі він надіслав подружжю виклик.

Свого часу вони вчи­лися та працювали у Нью-Джерсі та Філадельфії. Згодом переїхали до Орегону. Невдовзі їхнім ім’ям на­звали лабораторію Орегонського уні­верситету.

Нагадаємо: у 2018 році Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини присудили за дослідження раку.
Методи, які відкрили американець Еллісон та японець Хондзьо, виявились «надзвичайно ефективними» для боротьби з пухлинами.

Про те, як омолодити мозок, переписати ген, залягти на дно – й інші новини науки, читайте у матеріалі Mind «Клітини та каміння: 5 наукових відкриттів лютого».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті