Голлівудські актори звернулися до Путіна з вимогою випустити косаток із «китової в’язниці»
У Росії процвітає тіньовий бізнес – виловлених китів купує Китай для океанаріїв по $15 млн за тварину

Близько 50 акторів, музикантів, письменників, художників і спортсменів з різних країн написали колективний лист-звернення до президента Росії Владіміра Путіна з проханням випустити косаток і білух з «китової в'язниці» в Примор'ї, повідомляє проект Радіо Свобода «Сибирь.Реалии».
Під зверненням підписалися голлівудські актори Памела Андерсон, Холі Марі Комбс, Крістін Девіс, Кейт Мара, Едвард Нортон, Марк Руффало, також французький океанолог Жан-Мішель Кусто (син легендарного Жака-Іва Кусто), актор і посол доброї волі ООН Едріан Греньє, колишня королева Йорданії Нур аль-Хусейн, супермодель Наталія Водянова і багато інших.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Автори листа просять відпустити тварин, а для того щоб вони пройшли необхідну реабілітацію – створити для тварин сприятливі умови, розширити вольєри, в яких вони зараз містяться в бухті «Средняя». Вони підкреслюють, що життя морських ссавців знаходиться під загрозою.
«Ми просимо вас і уряд Росії планувати повернення косаток і білух в Охотське море, при можливості, в їх рідні популяції, і обговорити це питання з російськими вченими і некомерційними організаціями», – йдеться в тексті звернення.
Раніше до Путіна з цим проханням вже зверталися Памела Андерсон і Жан-Мішель Кусто, який готовий виступити як експерт у процесі реабілітації тварин.
Кусто планує приїхати в Примор'я для надання допомоги у звільненні косаток і білух – про це він заявив у відеозверненні, розміщеному в інтернеті. За його словами, діяти необхідно дуже швидко.

До «китової в'язниці» в приморській бухті «Средняя» кілька місяців прикута увага всього світу. До порятунку косаток і білух підключилися зоозахисники і знаменитості з усього світу.
Наприкінці 2018 року зоозахисники виявили там понад сотню морських ссавців, яких хотіли продати в Китай. Косатки і білухи утримуються в жахливих умовах: маленькі та брудні басейни, а також цілковита антисанітарія.
За січень і лютий 2019 року стан морських тварин у бухті «Средняя» погіршився. У деяких білух помітні інфекційні захворювання, які виражаються чорними плямами на шкірі.
Актор і зоозахисник Леонардо ДіКапріо в лютому розмістив петицію за звільнення косаток і білух з «китової в'язниці» в Примор'ї. Саму ситуацію актор називає «нелюдським захопленням».
6 березня російське Мінприроди прийняло рішення не відпускати косаток і білух на свободу, оскільки «їхньому життю загрожує небезпека». Їх вирішили перевести в «центр» утримання морських ссавців на острові Російський, який ще навіть не збудований.
За даними російського GreenPeace, китолови хотіли продати косаток і білух в китайські океанаріуми. У Росії заборонено добувати ссавців для комерційних цілей, але тварин виловили за культурно-просвітницькою квотою. Вартість однієї косатки в океанаріумах Китаю становить до $15 млн.
Дві з чотирьох компаній, що займалися виловом косаток і білух, визнали, що добували тварин на замовлення іноземних океанаріумів.
Нагадаємо: Японія заявила, що виходить із Міжнародної китобійної комісії і відновить китобійний промисел наступного року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.