Голлівудські актори звернулися до Путіна з вимогою випустити косаток із «китової в’язниці»

Голлівудські актори звернулися до Путіна з вимогою випустити косаток із «китової в’язниці»

У Росії процвітає тіньовий бізнес – виловлених китів купує Китай для океанаріїв по $15 млн за тварину

Голлівудські актори звернулися до Путіна з вимогою випустити косаток із «китової в’язниці»
фото DR

Близько 50 акторів, музикантів, письменників, художників і спортсменів з різних країн написали колективний лист-звернення до президента Росії Владіміра Путіна з проханням випустити косаток і білух з «китової в'язниці» в Примор'ї, повідомляє проект Радіо Свобода «Сибирь.Реалии».

Під зверненням підписалися голлівудські актори Памела Андерсон, Холі Марі Комбс, Крістін Девіс, Кейт Мара, Едвард Нортон, Марк Руффало, також французький океанолог Жан-Мішель Кусто (син легендарного Жака-Іва Кусто), актор і посол доброї волі ООН Едріан Греньє, колишня королева Йорданії Нур аль-Хусейн, супермодель Наталія Водянова і багато інших.

Автори листа просять відпустити тварин, а для того щоб вони пройшли необхідну реабілітацію – створити для тварин сприятливі умови, розширити вольєри, в яких вони зараз містяться в бухті «Средняя». Вони підкреслюють, що життя морських ссавців знаходиться під загрозою.

«Ми просимо вас і уряд Росії планувати повернення косаток і білух в Охотське море, при можливості, в їх рідні популяції, і обговорити це питання з російськими вченими і некомерційними організаціями», – йдеться в тексті звернення.

Раніше до Путіна з цим проханням вже зверталися Памела Андерсон і Жан-Мішель Кусто, який готовий виступити як експерт у процесі реабілітації тварин.

Кусто планує приїхати в Примор'я для надання допомоги у звільненні косаток і білух – про це він заявив у відеозверненні, розміщеному в інтернеті. За його словами, діяти необхідно дуже швидко.

Голлівудські актори звернулися до Путіна з вимогою випустити косаток із «китової в’язниці»
фото Ніна Зир'янова/sibreal.org

До «китової в'язниці» в приморській бухті «Средняя» кілька місяців прикута увага всього світу. До порятунку косаток і білух підключилися зоозахисники і знаменитості з усього світу.

Наприкінці 2018 року зоозахисники виявили там понад сотню морських ссавців, яких хотіли продати в Китай. Косатки і білухи утримуються в жахливих умовах: маленькі та брудні басейни, а також цілковита антисанітарія.

За січень і лютий 2019 року стан морських тварин у бухті «Средняя» погіршився. У деяких білух помітні інфекційні захворювання, які виражаються чорними плямами на шкірі.

Актор і зоозахисник Леонардо ДіКапріо в лютому розмістив петицію за звільнення косаток і білух з «китової в'язниці» в Примор'ї. Саму ситуацію актор називає «нелюдським захопленням».

6 березня російське Мінприроди прийняло рішення не відпускати косаток і білух на свободу, оскільки «їхньому життю загрожує небезпека». Їх вирішили перевести в «центр» утримання морських ссавців на острові Російський, який ще навіть не збудований.

За даними російського GreenPeace, китолови хотіли продати косаток і білух в китайські океанаріуми. У Росії заборонено добувати ссавців для комерційних цілей, але тварин виловили за культурно-просвітницькою квотою. Вартість однієї косатки в океанаріумах Китаю становить до $15 млн.

Дві з чотирьох компаній, що займалися виловом косаток і білух, визнали, що добували тварин на замовлення іноземних океанаріумів.

Нагадаємо: Японія заявила, що виходить із Міжнародної китобійної комісії і відновить китобійний промисел наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті