Українські аграрії просять ЄС збільшити квоти на томатну пасту майже в 4 рази
Україна займає 10-е місце у світі й 3-е місце в Європі за обсягом виробництва томатної пасти, тому квоти на 13 000 т є мізерними, вважає Аграрний союз України

Громадський союз «Аграрний союз України» (АСУ) вимагає від українського уряду та представників Європейського союзу забезпечити збільшення квоти на імпорт томатної пасти в ЄС із нинішніх 13 000 т до 50 000 т. Про це йдеться у зверненні спілки до представника Євросоюзу в Україні Хьюга Мінгареллі, віце-прем'єр-міністра Степану Кубіва та в.о. міністра аграрної політики й продовольства Ольги Трофімцевої, передає AgroPortal.
«Український виробник томатів і томатної пасти дійсно знаходиться в украй неконкурентоспроможному стані в порівнянні з виробниками аналогічної продукції в країнах ЄС. Адже в той час, як державні дотації покривають до 20% вартості продукції європейського виробника, накладення ввізного мита в розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4% », – говориться в листі .
Більш того, український виробник томатної продукції працює в системі, де вартість кредитних ресурсів перевищує 20%, а держава, практично не надаючи ніякої фінансової підтримки овочівництву, в адміністративному порядку забирає 30% валютної виручки, тим самим створюючи додаткові курсові ризики для виробника.
В АСУ нагадали, що квота безмитної торгівлі на перероблені томати в обсязі 10 000 т була встановлена 1 січня 2016 року. Восени 2017-го терміном на 3 роки була введена додаткова квота на продукцію на 3 000 т.
«В Україні у сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств. Україна займає 10-е місце у світі і 3-е місце в Європі за обсягом виробництва томатної пасти. Тому 13 000 т, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становлять мізерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке сягає 1 млн тонн. При таких обставинах збільшення обсягів безмитної торгівлі хоча б до 50 000 т на рік є доречним», – йдеться в листі.
На думку експертів, збільшення квот на імпорт пасти в ЄС вигідно також і європейським країнам.
«Томатна паста у країнах Європи відіграє роль сировини, на основі якої саме європейський виробник формує широкий спектр сучасних готових продуктів, створюючи в харчовій промисловості країн ЄС додаткові робочі місця», – підкреслили в листі представники союзу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].