«Газпром» починає нести збитки через глобальне потепління
Через аномально теплу зиму експорт російського концерну в далеке зарубіжжя знизився на 10,2%

У російського «Газпрому» в 2019 році спостерігається падіння експорту в далеке зарубіжжя. Про це повідомляє DW.
Зазначається, що поставки газу знизилися в І кварталі на 10,2% проти аналогічного періоду минулого року. При цьому в березні обсяги скоротилися на 18%.
Падіння було спричинене двома основними причинами: перша – це аномально тепла зима на території ЄС, який для РФ є ринком збуту, друга – економічна криза в Туреччині, яка була одним із найбільших покупців російського газу.
Видання зазначає, що справа тут не лише в цьогорічній теплій зимі. Вона, без сумніву, вже серйозно зіпсувала звітність «Газпрому» за весь 2019 рік. Адже через високі температур енергетичні компанії країн ЄС скоротили в І кварталі не лише імпорт блакитного палива, але і його відбір із підземних сховищ газу (ПСГ) в Європі.
Важливим є те, що багато хто в Росії заперечує навіть саме існування такого явища, як глобальне потепління. І їх не переконують дані Всесвітньої метеорологічної організації (орган ООН), які свідчать про те, що останні чотири роки були на нашій планеті найтеплішими за весь час спостережень.
У будь-якому разі неможливо не помітити, що в Європі зими стають все теплішими і коротшими, і європейці все рідше та менше опалюють свої квартири й будинки. Тим більше, що в різних країнах ЄС, особливо в Німеччині, уже багато зроблено й продовжує робитися для високоефективної теплоізоляції будівель.
Ось і виникає ситуація, коли, з одного боку, природний газ набуває в Європі характер сезонного, зимового товару: він йде зараз переважно на опалення, тоді як його роль в європейській електроенергетиці в цьому десятилітті істотно знизилася, в тому числі і на найважливішому німецькому ринку для «Газпрому».
Тривалість сезону посиленого використання в Європі природного газу для опалення житла та нежитлових будівель скорочується через глобальне потепління. У результаті «Газпром» починає нести відчутні збитки. І виною тому – саме зміна клімату.
З огляду на це, російський концерн мав би активно включитись в екологічний рух на захист клімату. Правда, найбільш радикальні прихильники цього руху виступають за якнайшвидшу відмову від будь-яких викопних енергоносіїв, зокрема газу, і тим самим несуть пряму загрозу бізнес-моделі «Газпрому».
За думку видання, зараз російській компанії варто було б задля власних інтересів підтримувати різні європейські програми зі скорочення вугільної генерації.
Інтересам «Газпрому» відповідає й інша вимога захисників клімату: більш широке використання природного газу як палива для транспортних засобів. Перш за все – перехід суден і важкого автотранспорту з нафтопродуктів (флотський мазут, дизель) на зріджений природний газ (СПГ).
Таким чином виходить, якщо глобальне потепління обертається для «Газпрому» збитками, то боротьба Євросоюзу зі змінами клімату може стабілізувати й навіть збільшити попит на продукцію російського держконцерну на його найважливішому ринку збуту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].