На «стіну Яценюка» вже витрачено 1,3 млрд грн – Держприкордонслужба

На «стіну Яценюка» вже витрачено 1,3 млрд грн – Держприкордонслужба

Наразі виконано 30% робіт, завершення будівництва очікується у 2021 році

На «стіну Яценюка» вже витрачено 1,3 млрд грн – Держприкордонслужба
фото pixabay.com

На будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні – так званий проект «Стіна» – уже витрачено 1,3 млрд грн. Про це із посиланням на дані Держприкордонслужби повідомляє «Слідство.Інфо».

Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт. 

«Стіна» мала обійтися державі в 4 млрд грн. Проект планували завершити 2018 року, однак через недостатнє фінансування тепер зробити це планують у 2021 році. 1,3 млрд грн, які вже витратили на будівництво, виділяються з державної програми «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону», а також додаткових джерел фінансування.

Торік на будівництво «Стіни» витратили 500 млн грн. За словами прес-секретаря Держприкордонслужби Олега Слободяна, наразі роботи на кордоні відновилися.

«Від 1 березня в Харківській та Луганській областях та деяких інших ділянках, де дозволяє стан ґрунту, відновилися інженерні роботи», – сказав він.  

Серед генпідрядників проекту «Стіна» – понад 10 підприємств. Як з’ясувало «Слідство.Інфо», деякі з них фігурують у кримінальних провадженнях. Наразі детективи НАБУ, Генеральна прокуратура та військові прокурори досліджують їхню роботу з облаштування кордону.

Нагадаємо: проект «Стіна», або Європейський вал  – прикордонний мур, що має підвищити рівень безпеки на суходільному кордоні України та РФ. Проект був презентований Арсенієм Яценком на засіданні Кабміну України 3 вересня 2014 року. 10 вересня 2014 року на засіданні Кабінету міністрів президент Петро Порошенко доручив розпочати спорудження фортифікаційних укріплень на кордоні з Росією – було почато першочергові роботи щодо фортифікаційного обладнання і встановлення систем інженерного загородження. Планується створити два оборонні рубежі, обсяг робіт становить близько 1500 км траншей і ходів сполучення, понад 8000 окопів для техніки, понад 4000 бліндажів, а також створення 60-кілометрового невибухового загородження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті