«Нафтогаз» планує заробити цього року 16 млрд грн чистого прибутку – Коболєв

«Нафтогаз» планує заробити цього року 16 млрд грн чистого прибутку – Коболєв

Однак через низку факторів НАК може мати гострий дефіцит ліквідності

«Нафтогаз» планує заробити цього року 16 млрд грн чистого прибутку – Коболєв
Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

«Нафтогаз» надіслав на розгляд уряду скорегований фінансовий план компанії на 2019 рік. Про це пише Економічна правда з посиланням на повідомлення у Facebook глави НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

«Ми підготували документ у повній відповідності до закону про держбюджет, як і вимагав уряд, переукладаючи зі мною контракт у березні цього року», – зазначив глава НАК.

Загалом «Нафтогаз» очікує отримати за результатами 2019 року чистий прибуток у розмірі 16 млрд грн. Однак з урахуванням деяких факторів і особливостей НАК, на думку Коболєва, може мати гострий дефіцит ліквідності.

Зокрема, однією з особливостей скоригованого фінансового плану є те, що документ складений з урахуванням збереження спецзобов’язань «Нафтогазу» постачати газ приватним збутам і виробникам тепла та, відповідно, очікуваного збільшення боргів цих контрагентів перед НАК.

Але жодні компенсації «Нафтогазу» за збитки, які компанія понесла через виконання спецобов'язків і постачання газу на умовах, гірших за ринкові, у фінплані не закладені.

«Право «Нафтогазу» на компенсацію передбачене законом «Про ринок природного газу» та підтверджено в суді», – додав Коболєв.

Водночас відповідно до держбюджету план реалізації газу складений за цінами та на умовах чинної постанови №867.

«Саме цього підходу вимагають від мене умови контракту, встановлені урядом. Хочу тут ще раз нагадати, що перехід на ринкове ціноутворення, яке наразі дозволяє споживачам купувати газ дешевше від регульованої урядом ціни, можливе тільки за повної відміни наразі діючої вимоги продавати газ не напряму населенню, а через приватних посередників – газсбути», – підкреслив Коболєв.

Також фінплан враховує погашення кредиту Світового банку на суму 395 млн євро в поточному році.

«Цей інструмент ми кілька років використовували для накопичення газу в підземних сховищах (ПСГ) влітку для забезпечення потреб населення взимку, але термін його використання, на жаль, вже сплив», – розповів глава «Нафтогазу».

Ще один важливий момент фінплану – накопичення майже 20 млрд куб. м. газу в ПСГ до нового опалювального сезону в Україні.

Документ також передбачає виплату «Нафтогазом» дивідендів у розмірі 90% від прибутку за 2018 рік на суму 12,3 млрд грн. А також спрямування 2,7 млрд грн на встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів.

Коболєв уточнив, що в розрахунках та прогнозах використаний той самий курс гривні до долара, який передбачений у держбюджеті – 28,2 гривні за долар.

Дефіцит коштів, який виникне в «Нафтогаза» внаслідок перерахованих факторів, компанія планує компенсувати за рахунок запозичень як на українському, так і на міжнародному ринку.

«Важливо розуміти, що наразі кредитний портфель «Нафтогазу» скорочений до історичного мінімуму за останні 6 років, тому такі запозичення цілком допустимі», – зауважив Коболєв.

Раніше Mind писав, що Коболєв конкретизував «план Б» «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло