Кубів пропонує створити логістичний коридор Китай – Україна – ЄС
Україна готова до співробітництва з модернізації промисловості та створення спільних виробничих потужностей

Україна готова запропонувати вигідні транспортні маршрути своєю територією для сполучення Китаю з країнами Європи, а ще налагодити кооперацію між підприємствами України та Китаю з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.
Сьогодні, 25 квітня, у Пекіні (КНР) українська делегація на чолі з першим віце-прем’єр-міністром України – міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим взяла участь у Другому міжнародному форумі «Один пояс, один шлях».
«Україна є стратегічно важливим логістичним вузлом між Азією та Європою. Найкращий підхід до подальшої розбудови китайського експресу до Європи, про який говорить уряд КНР, – це створення маршрутів через Україну.
Ми пропонуємо китайським колегам спільний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг та мостів, розвиток об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції», – наголосив Кубів і додав, що китайські спеціалісти провели консультації з українськими колегами щодо участі України та КНР у розбудові Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що забезпечить доставлення вантажів із Китаю до країн ЄС.
«Україна готова запропонувати вигідні транспортні маршрути територією України для сполучення Китаю з країнами Європи, а ще налагодити кооперацію між підприємствами України й Китаю з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС. Ми також готові розвивати співробітництво з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності. Фактично йдеться про створення підвалин для розбудови торговельного та промислового коридору Китай – Україна – ЄС», – зазначив Кубів.
Нагадаємо: Китай інвестував $90 млрд у країни, що приєдналися до ініціативи «Один пояс – один шлях». За 5 років обсяг торгівлі товарами між Китаєм і країнами вздовж «Поясу і шляху» досяг $6 трлн.
«Один пояс і один шлях» – глобальна ініціатива Уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. У рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. У розвиток країн уздовж нового Шовкового шляху Китай планує до 2020 року інвестувати $800 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].