Ядерні відходи США можуть потрапити в Тихий океан – Генсек ООН
Йдеться про радіоактивні захоронення часів Холодної війни

Радіоактивні відходи від ядерних випробувань часів холодної війни можуть потрапляти в Тихий океан. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, який здійснює подорож острівними країнами Тихого океану, щоб дослідити вплив на них кліматичних змін. Про це передає канал Fox News.
«Я щойно мав зустріч з президентом Маршаллових островів Хільдою Хейне, яка дуже стурбована через ризик витоку радіоактивних матеріалів, які містяться в бетонному саркофазі на одному з островів», – сказав Гутерріш.
На острівній країні було проведено 67 випробувань ядерної зброї американцями, в тому числі воднева бомба «Браво» 1954 року, найпотужніша з коли-небудь випробуваних в США і приблизно в 1000 разів потужніша, ніж атомна бомба, скинута на Хіросіму.
На Маршаллових островах багато жителів були змушені покинути свої землі, а тисячі інших зазнали впливу радіації.
Радіоактивний грунт і попіл від вибухів були поміщені в кратер і закриті в кінці 1970-х років бетонним куполом товщиною 46 см, який в той час вважався тимчасовим вирішенням проблеми.
Тепер в бетоні утворилися тріщини, і є побоювання, що він може розвалитися через суворі тропічні циклони.
«Ядерні вибухи у Французькій Полінезії і на Маршаллових островах залишили нам ще багато роботи, – сказав глава ООН. – Це пов'язано з наслідками для здоров'я і впливом на місцеві спільноти». Гуттеріш закликав задіяти механізми, що дозволяють звести цей вплив до мінімуму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].