Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
МЕРТ: Україна внесла зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією

МЕРТ: Україна внесла зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією

Україна зможе переробляти сировину з Грузії і експортувати до інших країн за нульовою ставкою мита

МЕРТ: Україна внесла зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією
Фото: Shutterstock

Україна та Грузія затвердили зміни до угоди про вільну торгівлю, які дозволять використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.

Відповідний Протокол підписали 21 травня Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та Міністр економіки Грузії Натела Турнава.

«Зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити нам перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Грузія. На практиці це означає, що в українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні та експортувати, наприклад, до Німеччини з українськими сертифікати походження з нульовою або пільговою ставкою мита. Пан-Євро-Мед – один з інструментів для зміни акцентів міжнародної торгівлі з експорту переважно сировини на експорт більш високотехнологічної продукції з доданою вартістю, яка формується в Україні», – повідомив Кубів.

Зміни до Угоди про вільну торгівлю набудуть чинності після ратифікації Парламентами обох країн. Як відомо, режим вільної торгівлі між Україною та Грузією діє з 1996 року.

Як відомо, з 1 січня 2019 року Україна почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед в торгівлі з ЄС, повноправним учасником якої країна стала з лютого минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті