В Британії краудфандінгом зібрали кошти на судовий позов проти системи розпізнавання облич

В Британії краудфандінгом зібрали кошти на судовий позов проти системи розпізнавання облич

Дехто вважає, що сканування облич – це втручання у приватне життя

В Британії краудфандінгом зібрали кошти на судовий позов проти системи розпізнавання облич
фото Shutterstock

Громадянин Великобританії подав позов на систему автоматичного розпізнавання облич, яку активно впроваджує місцева поліція. Гроші на свій позов 36-річний Ед Бріджес, житель Кардіффа, столиці Уельсу, зібрав за допомогою краудфандінга. У разі успіху технологію можуть різко обмежити, пише HighTech Plus.

Бріджес упевнений, що розпізнавання облич порушує його фундаментальні свободи. А автоматичне сканування десятків тисяч людських облич призводить лише до одиниць арештів і не виправдовує себе. Адвоката для процесу виділила громадська організація Liberty.

«Ми живемо не в авторитарній державі. У нас демократія. А поліція почала використовувати цю технологію проти мене і тисяч інших людей в моєму районі без попередження чи консультації», – заявив Бріджес на 3-денних слуханнях, що почалися 21 травня.

Бріджес стверджує, що поліція незаконно розпізнала його обличчя мінімум двічі: в натовпі протестуючих біля воріт виставки озброєнь Cardiff Arms Fair і ще раз, коли він вийшов купити поїсти в свою обідню перерву.

«Коли я наблизився до поліцейського фургона достатньо, щоб прочитати напис «Розпізнавання облич», то був впевнений, мене вже просканували». За його даними, в цей день за допомогою системи було скоєно всього два арешти за підозрою в дрібних правопорушення, але при цьому поліцейські просканували тисячі, якщо не десятки тисяч осіб.

Liberty робить наголос на те, що сканувати обличчя без відома людей – це так само незаконно, як, наприклад, взяти ДНК або відбитки пальців. Такий підхід – ознака поліцейської держави.

У поліції Південного Уельсу на це відповідають, що технологія нічим не відрізняється від зйомки в громадських місцях, а дані людей, яких система порівняла з внутрішньою базою даних злочинців і не знайшла збігів, негайно видаляються.

Першим містом, де місцева влада заборонила розпізнавання облич, став Сан-Франциско. Розумні камери будуть працювати тільки на федеральних об'єктах – в аеропорту і в морському порту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті