84% випадків усіх захворювань в Україні можна попередити – ООН

84% випадків усіх захворювань в Україні можна попередити – ООН

Десятиліттями система охорони здоров'я України була орієнтована на лікування, а не на запобігання хворобам

84% випадків усіх захворювань в Україні можна попередити – ООН
фото pixabay.com

П'ять неінфекційних захворювань – серцево-судинні, діабет, рак, хронічне обструктивне захворювання легень та психічні хвороби – головні причини в 84% випадків передчасної смерті жителів України. Про це в доповіді українського представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомляє Центр новин ООН.

Чоловіки у віці від 30 до 65 років склали майже 30% усіх українців, що померли від неінфекційних хвороб у 2017 році. Вірогідність померти у віці від 30 до 70 років в Україні вища, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Для чоловіків ризик вдвічі вищий, ніж для жінок.

При цьому більша частина неінфекційних захворювань пов'язана з вживанням тютюну, низькою фізичною активністю, нездоровим харчуванням та іншими факторами, яким можна запобігти.

Ці та інші питання обговорили учасники конференції, організованої Міністерством охорони здоров'я України та ВООЗ за підтримки уряду Швеції. У роботі форуму взяли участь представники Світового банку й агентств із розвитку, міжнародні експерти, а також лікарі та інші фахівці з усієї України.

«Десятиліттями система охорони здоров'я України була орієнтована на лікування, а не запобігання хворобам, – зазначила в. о. міністра охорони здоровʼя Уляна Супрун. – З 2016 року вона переорієнтована на профілактику хвороб і пропаганду здорового способу життя».

За її словами, цей підхід виявився більш ефективним, особливо в питанні запобігання неінфекційним захворюванням.

Завдяки тренінгам, проведеним за останні роки фахівцями ВООЗ та МОЗ України, 10 000 сімейних лікарів і медсестер у семи регіонах країни надають своїм пацієнтам кваліфіковану допомогу з профілактики неінфекційних захворювань.

Крім того, в Україні нещодавно прийняли низку законодавчих ініціатив, включаючи заходи з обмеження споживання тютюну і заборону на використання трансжирів.

Нагадаємо: тютюнова компанія Philip Morris пропонуватиме страхові знижки тим, хто кинув курити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті