США заборонять користуватися виробленою в Росії продукцією при космічних запусках

США заборонять користуватися виробленою в Росії продукцією при космічних запусках

Крім РФ, під заборону також потрапили Сирія, Судан, Іран, Північна Корея і Китай

США заборонять користуватися виробленою в Росії продукцією при космічних запусках
фото pixabay.com

Міністерство оборони США внесло Росію в список країн, чиїми послугами заборонено користуватися при здійсненні космічних запусків. Заборона набуває чинності з 31 грудня 2022 року.

Відповідне повідомлення було розміщено в четвер займаються управлінням Пентагону, яке займається закупівлями, передає ТАСС.

Крім Росії, в перелік також входять Сирія, Судан, Іран, КНДР і Китай, послугами яких з 31 грудня 2022 року заборонено користуватися при проведенні запусків комерційних супутників.

«В одному з розділів накладаються додаткові заборони на отримання деяких послуг від іноземних держав, пов'язаних з комерційними супутниками», – йдеться в документі. Як приклад наводиться забезпечення безпеки в кіберпросторі, придбання матеріалів для виробництва супутників, а також засоби виведення їх на орбіту.

Окремо американське Міноборони вводить заборону на придбання продукції китайських військових компаній з метою «запобігання попадання шкідливої продукції в комплекси озброєнь США».

Таким чином, з 2023 року запроваджується заборона на використання комерційних супутників, які «розроблені або вироблені» в країнах, які внесені в даний список. Під заборону підпадає і використання «супутників, запущених за межами США 31 грудня 2022 року або після цієї дати, з використанням ракети-носія, спроектованої, виготовленої чи наданої урядом або компанією, контрольованою владою однієї з країн, що входять до цього переліку.

При цьому Міноборони не виключає, що в разі надання необхідної інформації воно може зробити виняток з цих правил.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло