Щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн від Ernst&Young
Трійку лідерів очолили Великобританія (незважаючи на Brexit), Франція та Німеччина

Консалтингова компанія Ernst&Young представила щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн, в якому аналізувалися дані 2018 року.
Очолила рейтинг Великобританія, при цьому кількість проектів прямих іноземних інвестицій в цій країні в минулому році скоротилася на 13% до 1054.
Друге місце зайняла Франція з 1027 проектами (+1% порівняно з попереднім роком).
Замкнула трійку лідерів Німеччина. У цій країні в 2018 році іноземні інвестори вклали кошти в 973 проекти, що на 13% менше, ніж у 2017 році.
Також до першої десятки увійшли Іспанія (314 проектів), Бельгія (278), Польща ( 272), Туреччина (261), Нідерланди (229), Росія (211) та Ірландія (205).

Прямі іноземні інвестиції в Європу знизилися вперше за 6 років.
Зокрема, в 2018 році було зафіксовано 6356 проектів, це на 4% менше, ніж було у 2017 році.
Основний удар припав на три найбільші європейські економіки – ПІІ в Великобританію і Німеччину впали на 13%, а у Франції їх зростання склало всього 1%.
Інші країни скорочують відставання: позитивним моментом є те, що інвестиції в Іспанію, Польщу і
Ірландію виросли більш ніж на 30%.
Незважаючи на зниження порівняно з попереднім роком, обсяги ПІІ в Європі, як і раніше, залишаються на другому за величиною рівні з 2000 року, коли EY почала збирати такі дані. Крім того, кількість проектів ПІІ, реалізованих у Європі в 2018 році, як і раніше, на 5% перевищує аналогічний показник за 2016 рік, коли він досяг рекордного на той момент рівня.

Інвестиції зросли на 5% у сфері цифрових технологій, які лідирують за обсягом ПІІ в Європі, але знизилися на 18% в сфері ділових послуг.
Тривала невизначеність в майбутніх відносинах Великобританії з ЄС після Brexit, без сумніву, призводить до зниження ПІІ в країну, її близьких торгових партнерів і деякі сектори економіки. В середині 2019 року перспективи економічних і політичних відносин між Європою і Великобританією залишаються туманними, економічне зростання в Європі прогнозується на невисокому рівні, а популізм продовжує набирати силу.
Проте інвестори, як і раніше, з цікавістю дивляться на Європу. Досить сказати, що 56% опитаних компаній вважають Західну Європу одним з трьох найпривабливіших регіонів світу для створення бізнесу, що дещо більше, ніж 53% в минулому році. Центральна Східна Європа, в свою чергу, займає, на думку наших респондентів, друге місце в світі за інвестиційною привабливістю.
Завдяки розмірам і багатоплановості європейська економіка залишається привабливою для інвесторів, незважаючи на економічні і політичні труднощі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].