Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Мінфін обрав євро для випуску 7-річних єврооблігацій, щоб забезпечити конкурентне ціноутворення

Мінфін обрав євро для випуску 7-річних єврооблігацій, щоб забезпечити конкурентне ціноутворення

Мінфін сподівається на збалансування платіжного балансу та валютних ризиків державного боргу та скористатися зниженням відсоткових ставок

Мінфін обрав євро для випуску 7-річних єврооблігацій, щоб забезпечити конкурентне ціноутворення
Фото: Shutterstock

Обрання Міністерством фінансів євро в якості валюти нового випуску 7-річних єврооблігацій викликане бажанням збалансувати платіжний баланс та валютні ризики з державного боргу та скористатися ситуацією більш низьких відсоткових ставок на ринках активів у євро для досягнення конкурентного ціноутворення. Про це повідомляє Інтерфакс Україна із посиланням на інформацію від учасників роад-шоу.

За їх словами, Міністерство фінансів вказало на той факт, що якщо у надходження до поточного рахунку  платіжного балансу доля євро  у 2018 році склала 22,8%, то у зворотному напрямку – 40,1%.

Іншою метою було названо диверсифікацію інвесторів та встановлення цінових орієнтирів для кривої прибутковості України в євро, оскільки останній випуск єврооблігацій у цій валюті був здійснений 15 років тому.

За словами учасників ринку, вибір поточного моменту для розміщення українська сторона пояснила зниженням політичної невизначеності після проведення президентських виборів, та підтвердженням з боку МВФ та його місії підтримки  України і дотримання нею кількісних параметрів поточної програми співпраці

Також представники Мінфіну нагадали, що такі дії відповідають стратегії, оголошеній на початку року, по здійсненню кількох невеликих транзакцій на додачу до збільшеного пільгового фінансування за участі МФО.

Як раніше повідомляв Mind, Україна планує розмістити 7-річні єврооблігації у євро. Організаторами угоди призначені BNP Paribas і Goldman Sachs.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті