Китай призупиняє імпорт м'яса з Канади через махінації з ветеринарними сертифікатами

Китай призупиняє імпорт м'яса з Канади через махінації з ветеринарними сертифікатами

В імпортованому м’ясі було виявлено речовину, яка заборонена в КНР

Китай призупиняє імпорт м'яса з Канади через махінації з ветеринарними сертифікатами
фото www.flickr.com/photos/borkazoid

Посольство КНР в Оттаві оголосило, що звернулося до влади Канади з проханням призупинити поставки м'яса в Китай через те, що були виявлені підроблені канадські ветеринарні сертифікати. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на поширену дипмісією заяву.

У документі говориться, що цей крок став наслідком того, що китайська митниця виявила в свинині, що поставляється Канадою, залишки кормової добавки рактопамін – речовини, що використовується для збільшення м'язової маси у свиней і великої рогатої худоби. Ця добавка дозволена в Канаді, але заборонена в Китаї.

«Подальше розслідування показало, що офіційні ветеринарно-санітарні сертифікати, прикладені до партії свинини, що експортується в Китай, були підробленими, і число цих підроблених сертифікатів досягло 188. Канадська сторона вважає, що цей інцидент є кримінальним злочином», – йдеться в заяві посольства.

У зв'язку з цим Китай приймає «термінові превентивні заходи» для захисту китайських споживачів, зазначає посольство.

«Ми сподіваємося, що канадська сторона надасть велике значення цьому інциденту, якнайшвидше завершить розслідування і вживе ефективних заходів для більш відповідального забезпечення безпеки експортованих в Китай продуктів харчування», – підкреслюється в заяві.

Канадсько-китайські відносини погіршились в грудні минулого року, колі поліція в Ванкувері арештувала фінансового директора Huawei Technologies Co Ltd Мен Ваньчжоу за американським ордером.

З тих пір, КНР арештував уже двох канадців та зупинив імпорт рапсу від двох найбільших канадських експортерів, заявивши, що у вантажах були шкідники.

Видання зазначає, що Канада, третій за величиною експортер свинини у світі, цього року відвантажила до КРН більше м’яса ніж зазвичай у зв’язку із спалахами африканської чуми свиней в Китаї. За 2018 рік Пекін закупив канадської свинини на суму $382,5 млн.

Нагадаємо: Мен Ваньчжоу є не тільки фінансовим директором Huawei, але й старшою донькою засновника і президента компанії 74-річного мільярдера Жень Чженфея. ЇЇ було затримано в Канаді за запитом США за підозрою в порушенні режиму санкцій, введених проти Ірану. Причиною арешту послужила презентація, у якій Ваньчжоу, на думку влади США, «ввела в оману» своїх партнерів із банку HSBC, щоб уникнути санкцій за торгівлю з Іраном. Топ-менеджера звинувачують у банківському й електронному шахрайстві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті