Китай призупиняє імпорт м'яса з Канади через махінації з ветеринарними сертифікатами
В імпортованому м’ясі було виявлено речовину, яка заборонена в КНР

Посольство КНР в Оттаві оголосило, що звернулося до влади Канади з проханням призупинити поставки м'яса в Китай через те, що були виявлені підроблені канадські ветеринарні сертифікати. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на поширену дипмісією заяву.
У документі говориться, що цей крок став наслідком того, що китайська митниця виявила в свинині, що поставляється Канадою, залишки кормової добавки рактопамін – речовини, що використовується для збільшення м'язової маси у свиней і великої рогатої худоби. Ця добавка дозволена в Канаді, але заборонена в Китаї.
«Подальше розслідування показало, що офіційні ветеринарно-санітарні сертифікати, прикладені до партії свинини, що експортується в Китай, були підробленими, і число цих підроблених сертифікатів досягло 188. Канадська сторона вважає, що цей інцидент є кримінальним злочином», – йдеться в заяві посольства.
У зв'язку з цим Китай приймає «термінові превентивні заходи» для захисту китайських споживачів, зазначає посольство.
«Ми сподіваємося, що канадська сторона надасть велике значення цьому інциденту, якнайшвидше завершить розслідування і вживе ефективних заходів для більш відповідального забезпечення безпеки експортованих в Китай продуктів харчування», – підкреслюється в заяві.
Канадсько-китайські відносини погіршились в грудні минулого року, колі поліція в Ванкувері арештувала фінансового директора Huawei Technologies Co Ltd Мен Ваньчжоу за американським ордером.
З тих пір, КНР арештував уже двох канадців та зупинив імпорт рапсу від двох найбільших канадських експортерів, заявивши, що у вантажах були шкідники.
Видання зазначає, що Канада, третій за величиною експортер свинини у світі, цього року відвантажила до КРН більше м’яса ніж зазвичай у зв’язку із спалахами африканської чуми свиней в Китаї. За 2018 рік Пекін закупив канадської свинини на суму $382,5 млн.
Нагадаємо: Мен Ваньчжоу є не тільки фінансовим директором Huawei, але й старшою донькою засновника і президента компанії 74-річного мільярдера Жень Чженфея. ЇЇ було затримано в Канаді за запитом США за підозрою в порушенні режиму санкцій, введених проти Ірану. Причиною арешту послужила презентація, у якій Ваньчжоу, на думку влади США, «ввела в оману» своїх партнерів із банку HSBC, щоб уникнути санкцій за торгівлю з Іраном. Топ-менеджера звинувачують у банківському й електронному шахрайстві.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].