Dragon Capital покращила прогноз росту ВВП України до 3,2%

Dragon Capital покращила прогноз росту ВВП України до 3,2%

Прогноз було переглянуто на очікуваннях, що Україна підпише нову програму фінансування з МВФ в IV кварталі 2019

Dragon Capital покращила прогноз росту ВВП України до 3,2%
фото pixabay.com

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2019 році зросте на 3,2% під впливом більш високого, ніж очікувалося, внутрішнього попиту (і споживчого, та інвестиційного). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Такий оновлений за підсумками півріччя макропрогноз оприлюднила одна з провідних в Україні інвесткомпаній Dragon Capital, яка раніше оцінювала зростання вітчизняної економіки в цьому році в 2,5%.

Згідно з ним, зовнішнє середовище в І півріччі виявилось кращим для України, ніж очікувалося, зокрема, через різку сприятливу зміну цін на залізну руду і газ.

І хоча в ІІ півріччі року в Dragon Capital очікують погіршення умов торгівлі, в річному обрахуванні оновлені прогнози все ж кращі, ніж були.

Оцінка збільшення реального ВВП в 2020 році залишилася такою, як прогнозувалось раніше – 2,8%, оскільки позитивний вплив більш високого попиту буде нівельовано скороченням транзиту російського газу, відзначається в документі. Якщо півроку тому аналітики Dragon Capital очікували падіння транзиту на 20%, то тепер – на 50%.

Автори звіту нагадують, що 1 січня 2020 року завершується дія 10-річного транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» і російським «Газпромом». Останній посилено просуває альтернативні українському транзиту проекти «Північний потік – 2» і «Турецький потік», а тристоронні зустрічі у форматі Україна-ЄС-РФ з питання транзиту є поки безрезультатними.

Аналітики вказують, що переглянули свій прогноз на очікуваннях, що Україна підпише нову програму розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом (МВФ) в четвертому кварталі 2019 року на $6-8 млрд після формування нового уряду за підсумками парламентських виборів 21 липня.

«Хоча нинішній уряд успішно справляється зі зростаючими виплатами за зовнішнім боргом, ми як і раніше вважаємо, що потреба в фіскальному фінансуванні залишатиметься високою в майбутньому році, підтримуючи необхідність України мати робочу програму з МВФ», – відзначають експерти.

У доларовому вираженні прогноз номінального ВВП на поточний рік покращено з $143 млрд до 150 млрд, на 2020 рік – з $148 млрд до $161 млрд.

З урахуванням несподівано сильною динаміки січня-травня 2019 аналітики Dragon Capital також істотно поліпшили прогноз дефіциту поточного рахунку – на 1 процентний пункт (п.п.), до 2,7% ВВП ($4 млрд), пояснюючи це більш повільної репатріацією дивідендів і таким поліпшенням умов торгівлі, яке компенсує збільшення споживчого та інвестиційного імпорту.

Згідно з оновленим макропрогнозом, дефіцит поточного рахунку в 2020 році збільшиться до 3,2% ВВП ($5,1 млрд) через менш вигідні умови торгівлі та скорочення транзиту газу, що, однак, помітно краще за попередню оцінку в 3,9%.

Що стосується курсу гривні, то експерти інвесткомпанії вказують на відсутність пов'язаних з фундаментальними факторами ризиків. За їхніми оцінками, курс все більшою мірою буде залежати від настроїв. Зокрема, вони відзначили різке зростання припливу нерезидентів (+ $1,8 млрд) в І половині 2019 року. Аналітики Dragon Capital вважають, що подальший приплив іноземних інвесторів буде підтримувати гривню в ІІ половині 2019 року, знижуючи вплив фактора сезонності.

В оновленому прогнозі курс гривні на кінець 2019 року покращений до 27,5 грн / $1 з 29,7 грн / $1 (+0,7 п.п. в річному обчисленні), а на кінець 2020 року – 28,5 грн / $1 з 31 грн /$ 1. Його очікуване ослаблення в наступному році в Dragon Capital пояснюють, перш за все, зниженням доходів від транзиту газу і меншим припливом іноземних інвестицій в гривневі держпапери.

Що стосується інфляції, то її прогноз на цей рік погіршений з 7,3% до 7,8% проти 6,3%, поки очікуваних Нацбанком. Однак в 2020 році, як очікують в Dragon Capital, інфляція знизиться до 6%, що краще попереднього прогнозу компанії в 6,2%.

Аналітики вважають, що Нацбанк відновить політику пом'якшення і знизить облікову ставку на 150 б.п. в цьому році і на 500 б.п. в 2020 році – сумарно до 11,0% річних.

Головним ризиком для прогнозу в Dragon Capital вважають відсутність або більш тривалу затримку програми МВФ, з іншого боку, вказуючи на додатковий потенціал зростання в разі можливого прискорення структурних реформ.

На думку аналітиків компанії, відносини з Росією все ще залишаються важливим фактором впливу на макроситуацією в Україні, як і залежність країни від світових цін на сировинні товари і ситуації на глобальному кредитному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію