Dragon Capital покращила прогноз росту ВВП України до 3,2%
Прогноз було переглянуто на очікуваннях, що Україна підпише нову програму фінансування з МВФ в IV кварталі 2019

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2019 році зросте на 3,2% під впливом більш високого, ніж очікувалося, внутрішнього попиту (і споживчого, та інвестиційного). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Такий оновлений за підсумками півріччя макропрогноз оприлюднила одна з провідних в Україні інвесткомпаній Dragon Capital, яка раніше оцінювала зростання вітчизняної економіки в цьому році в 2,5%.
Згідно з ним, зовнішнє середовище в І півріччі виявилось кращим для України, ніж очікувалося, зокрема, через різку сприятливу зміну цін на залізну руду і газ.
І хоча в ІІ півріччі року в Dragon Capital очікують погіршення умов торгівлі, в річному обрахуванні оновлені прогнози все ж кращі, ніж були.
Оцінка збільшення реального ВВП в 2020 році залишилася такою, як прогнозувалось раніше – 2,8%, оскільки позитивний вплив більш високого попиту буде нівельовано скороченням транзиту російського газу, відзначається в документі. Якщо півроку тому аналітики Dragon Capital очікували падіння транзиту на 20%, то тепер – на 50%.
Автори звіту нагадують, що 1 січня 2020 року завершується дія 10-річного транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» і російським «Газпромом». Останній посилено просуває альтернативні українському транзиту проекти «Північний потік – 2» і «Турецький потік», а тристоронні зустрічі у форматі Україна-ЄС-РФ з питання транзиту є поки безрезультатними.
Аналітики вказують, що переглянули свій прогноз на очікуваннях, що Україна підпише нову програму розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом (МВФ) в четвертому кварталі 2019 року на $6-8 млрд після формування нового уряду за підсумками парламентських виборів 21 липня.
«Хоча нинішній уряд успішно справляється зі зростаючими виплатами за зовнішнім боргом, ми як і раніше вважаємо, що потреба в фіскальному фінансуванні залишатиметься високою в майбутньому році, підтримуючи необхідність України мати робочу програму з МВФ», – відзначають експерти.
У доларовому вираженні прогноз номінального ВВП на поточний рік покращено з $143 млрд до 150 млрд, на 2020 рік – з $148 млрд до $161 млрд.
З урахуванням несподівано сильною динаміки січня-травня 2019 аналітики Dragon Capital також істотно поліпшили прогноз дефіциту поточного рахунку – на 1 процентний пункт (п.п.), до 2,7% ВВП ($4 млрд), пояснюючи це більш повільної репатріацією дивідендів і таким поліпшенням умов торгівлі, яке компенсує збільшення споживчого та інвестиційного імпорту.
Згідно з оновленим макропрогнозом, дефіцит поточного рахунку в 2020 році збільшиться до 3,2% ВВП ($5,1 млрд) через менш вигідні умови торгівлі та скорочення транзиту газу, що, однак, помітно краще за попередню оцінку в 3,9%.
Що стосується курсу гривні, то експерти інвесткомпанії вказують на відсутність пов'язаних з фундаментальними факторами ризиків. За їхніми оцінками, курс все більшою мірою буде залежати від настроїв. Зокрема, вони відзначили різке зростання припливу нерезидентів (+ $1,8 млрд) в І половині 2019 року. Аналітики Dragon Capital вважають, що подальший приплив іноземних інвесторів буде підтримувати гривню в ІІ половині 2019 року, знижуючи вплив фактора сезонності.
В оновленому прогнозі курс гривні на кінець 2019 року покращений до 27,5 грн / $1 з 29,7 грн / $1 (+0,7 п.п. в річному обчисленні), а на кінець 2020 року – 28,5 грн / $1 з 31 грн /$ 1. Його очікуване ослаблення в наступному році в Dragon Capital пояснюють, перш за все, зниженням доходів від транзиту газу і меншим припливом іноземних інвестицій в гривневі держпапери.
Що стосується інфляції, то її прогноз на цей рік погіршений з 7,3% до 7,8% проти 6,3%, поки очікуваних Нацбанком. Однак в 2020 році, як очікують в Dragon Capital, інфляція знизиться до 6%, що краще попереднього прогнозу компанії в 6,2%.
Аналітики вважають, що Нацбанк відновить політику пом'якшення і знизить облікову ставку на 150 б.п. в цьому році і на 500 б.п. в 2020 році – сумарно до 11,0% річних.
Головним ризиком для прогнозу в Dragon Capital вважають відсутність або більш тривалу затримку програми МВФ, з іншого боку, вказуючи на додатковий потенціал зростання в разі можливого прискорення структурних реформ.
На думку аналітиків компанії, відносини з Росією все ще залишаються важливим фактором впливу на макроситуацією в Україні, як і залежність країни від світових цін на сировинні товари і ситуації на глобальному кредитному ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].