Зеленський долучив Безсмертного до мінської делегації, не порадившись з ним самим

Зеленський долучив Безсмертного до мінської делегації, не порадившись з ним самим

При тому сам Безсмертний залишається «запеклим критиком» мінського і нормандського форматів

Зеленський долучив Безсмертного до мінської делегації, не порадившись з ним самим
Роман Безсмертний
Фото Facebook

Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Романа Безсметрного до складу делегації переговірників у Мінську, не порадившись про це із ним, та, вочевидь, за порадою екс-президента України Леоніда Кучми. Про це Безсмертний написав на своїй сторінці у Facebook.

«До його (указу про призначення Безсмертного – Mind) виходу в світ зі мною ніхто з офіційних осіб не говорив і не зустрічався. Пізніше дізнався, що ініціатором призначення став Леонід Кучма, який на момент виходу указу не знаходився на території України», – написав Безсмертний.

Він додав, що цього тижня «ситуація має прояснитися», адже на 17 липня планується черговий раунд переговорів і «напередодні поїздки до Мінська має відбутися зустріч з президентом Зеленським».

Безсмертний також написав, що  категорично виступає проти і буде заперечувати будь-які спроби інших держав ініціювання конституційних змін і втручання у внутрішні справи України.

Він вважає, «що на шостому році війни треба мати структуру, яка супроводжувала б роботу мінського і нормандського процесів. На рівні держави необхідно створити координуючий орган, до якого увійшли б заступники міністрів і керівники служб, які дотичні до вище зазначених процесів. Саме ця структура мала б займатися серйозною аналітичною роботою: виробляти пропозиції, законопроекти, рішення уряду. Дуже важливим є залучення до цієї роботи парламентських комітетів, в компетенції яких є питання, що розглядають в рамках нормандського і мінського форматів. В уряді один із віце-прем’єрів постійно має бути залучений до роботи в ТКГ, перебувати на постійному зв’язку. Боротьба проти зовнішнього ворога повинна об‘єднувати!»

Також він написав, що був і залишається «запеклим критиком» мінського і нормандського форматів, бо  вважає їх «недосконалими, адже ні в одному, ні в другому не порушується тема Криму». Він також вважає, що обидва ці формати є «блудливо оманливими в питанні самих учасників переговорів».

Нагадавши, які країни беруть участь у переговорах обох форматів, Безсмертний зазначив, що Росія «весь час штовхає Україну на діалог з Донбасом заперечуючи свою участь у війні. «Ми вимушені працювати в цих форматах поки не випрацюємо новий», – зазначив Безсмертний.

Він упевнений, що паралельні розмови, які ведуться про Будапештський формат і нереалізований «Женева+», «тільки розкидали проблеми і продемонстрували організаційну неспроможність».

«Вже очевидно, що Донбас, Крим, Придністров’я, Нагорний Карабах – є складовими єдиної проблеми безпеки в Європі. Адже вони породжені діями однієї держави – РФ і спрямовані на розвал європейського дому. Розклавши всі ці проблеми по різних полицях, Росія стравлює держави Європи. Одна з аварійних полиць – це Мінськ, який весь час сперечається з Кремлем на предмет власного державного суверенітету. За таких умов ОБСЄ стає не гарантом європейської безпеки, а інструментом російського шовінізму. Коли ми говоримо про війну на Донбасі і анексований Крим, ми говоримо про європейську безпеку. Ми стали щитом для Європи і світу. Європі і світу не обійтись без «Гельсінкі-2», тобто без нового пакту безпеки. Я – прихильник ініціативно-наступальної дипломатії, яка продукує ідеї і виступає паровозом, а не плентається причіпом в хвості», також зазначив дописувач.

Нагааємо, як писав Mind, 9 липня президент Зеленський підписав указ №504/2019, яким уповноважив Романа Безмертного «представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи». Цим документом від виконання зазначених обов'язків був звільнений Олександр Моцик.

Як повідомлялось, з 2015 по 2016 рік Безсмертний вже виконував обов’язки представника України у політичній підгрупі Контактної групи у Мінську.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію