Уряд запровадив нові вимоги якості та безпечності молока

Уряд запровадив нові вимоги якості та безпечності молока

Перехідний період для запровадження нових стандартів триватиме до 2022 року

Уряд запровадив нові вимоги якості та безпечності молока
Фото: pixabay.com

Нові вимоги до безпечності та якості молока та молочних продуктів, які стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва молока, набули чинності 15 липня 2019 року. Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів.

Відповідний наказ Мінагрополітики від 12 березня 2019 №118 «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока та молочних продуктів» запроваджує належну практику виробництва, переробки та введення в обіг молока та молочних продуктів, встановлює критерії до сирого молока, які обумовлюють його придатність для споживання людиною.

Вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг зазначеної продукції. При цьому правила не поширюються на первинне виробництво молока та молозива, призначених для власного споживання.

Запровадження наказу має забезпечити стимулювання підвищення обсягу виробництва молока ґатунку «екстра». «Також оновлення вимог у цій сфері дозволить привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС щодо ветеринарно-санітарних правил виробництва та обігу молока, визначення показників безпечності». – вважають в уряді.

Крім того, переробними будуть зобов’язані стежити за показниками якості та безпечності, запровадити принципи ризикоорієнтованих підходів при формуванні періодичності відбору зразків. При цьому відповідальність покладається на учасника ринку, залишаючи за компетентним органом інструмент контролю добросовісності оператора ринку.

Перехідний період для адаптації до нових правил для операторів ринку, орієнтованих на внутрішній ринок, встановлено до 2022 року.

Раніше Mind повідомляв, що Поголів’я великої рогатої худоби станом на 1 січня 2019 року становила 3,3 млн голів. В аналогічний період 2018 року ця цифра складала 3,5 млн голів, а у 2017 – 3,6 млн голів. кількість корів становила 1,9 млн голів у 2019 році, 2,01 млн голів у 2018 році та 2,1 млн голів у 2017 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло