Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Прокуратура США вимагає компенсації в $100 млн від Вінніка та його криптобіржі ВТС-е

Прокуратура США вимагає компенсації в $100 млн від Вінніка та його криптобіржі ВТС-е

Росіянина звинуватили у відмиванні від $4 млрд до $9 млрд через ВТС-е

Прокуратура США вимагає компенсації в $100 млн від Вінніка та його криптобіржі ВТС-е
фото Shutterstock

Американська прокуратура подала позов на $100 млн до більше не діючої криптобіржі ВТС-е і її засновника росіянина Олександра Вінніка, чиєї екстрадиції з Греції добиваються США. За даними Forbes, мова йде про порушення закону про банківську таємницю.

У позові прокуратури, поданому 25 липня, вказується, що люди з різних країн анонімно брали участь в торгівлі біткойнами та іншими криптовалютами на біржі ВТС-е, що суперечить американським законам, відзначає агентство. Прокуратура вважає, що Віннік брав участь у керівництві біржею, знав про незаконні транзакції і не намагався зареєструвати ВТС-е відповідно до закону. Від самого Вінніка вимагають сплати штрафу в розмірі $12 млн, а криптовалютна інтернет-біржа повинна, на думку сторони звинувачення, виплатити $88,6 млн.

У документі наголошується, що ні керівництво ВТС-е, ні сам Віннік не дотримувалися вимоги щодо боротьби з відмиванням грошей і не повідомляли про будь-яку підозрілу активність.

«BTC-e використовували кіберзлочинці по всьому світу. Вона була однією з основних організацій, що використовувалися для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, конвертації цих доходів у традиційні валюти, включаючи долари, євро і рублі», – йдеться в позові.

При цьому, як зазначає прокуратура, послугами ВТС-е скористалися близько 700 тисяч чоловік по всьому світу, багато з них були з США. У позові зазначається, що тільки з території США через онлайн-біржу були переведені близько 21 тисячі біткойнів на суму понад $296 млн, пише видання.

Два роки тому влада Греції затримала Вінніка за запитом США. Його звинуватили у відмиванні від $4 млрд до $9 млрд через ВТС-е. У 2017-му Верховний суд Греції ухвалив видати Вінніка США, а в 2018-му прийняв спочатку рішення про його екстрадицію до Росії за запитом російської прокуратури, а потім – до Франції за європейським ордером на арешт, виданим Парижем. Свою провину у відмиванні грошей Віннік заперечує.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті