МВФ підрахував, як санкції і падіння цін на нафту знизили російську економіку
Найбільшого шоку економіка РФ зазнала від падіння нафтових цін

Санкції сповільнювали російську економіку в середньому на 0,2% кожного року, починаючи з 2014 по 2018 рік, підрахували аналітики МВФ в щорічній доповіді про російську економіку, опублікованому на сайті організації. Згідно з підрахунками, найбільшої шкоди економічному зростанню завдало падіння цін на нафту, пише РБК.
Щорічний негативний ефект санкцій на зростання російського ВВП в період з 2014 по 2018 рік склав в середньому 0,2%. Негативний ефект від падіння цін на нафту склав в середньому близько 0,65%.
Також негативно вплинули на зростання ВВП жорстка бюджетна політика (мінус 0,1%) і стримуюча грошово-кредитна політика Росії (мінус 0,2%).
У сукупності всі ці фактори – санкції, нафта, бюджетна і монетарна політика відняли майже 1,2% від щорічного зростання російської економіки, згідно з оцінкою МВФ.
Таким чином, в 2014-2018 роках щорічне зростання ВВП Росії склало в середньому 0,5%. А якби всіх перерахованих вище факторів не було, середньорічне зростання міг би досягти 1,7%.
«Санкції, несподіване зниження цін на нафту, а також реакція фінансових ринків і [економічної] політики на подвійний шок сприяли нижчому, ніж очікувалося, зростанню з 2014 року», – йдеться в документі.
Виходить, що за п'ять років російська економіка зросла лише на 2,5%, випливає з оцінок МВФ, а могла б теоретично вирости на 5,9% за відсутності зовнішніх шоків. Якщо прибрати санкції, а всі інші фактори залишити, економіка виросла б на 3,5% за п'ять років, вказують аналітики.
За що західні держави вводили санкції проти Росії, починаючи з 2014 року:
- Анексія Криму і підтримка проросійських сепаратистів на сході України
- Загибель Сергія Магнітського, корупція і порушення прав людини
- Санкції за законом «Про протидію противникам Америки» (CAATSA)
- Кібератаки проти США
- Надання підтримки уряду Сирії
- Продаж товарів або озброєнь в Північну Корею, Іран і Сирію
- Застосування хімічної зброї
- Надання підтримки уряду Венесуели.
Нагадаємо, на початку серпня Трамп підписав другий пакет санкцій проти РФ у зв’язку із справою про отруєння Скрипалів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].