Захворіло у світі
951,901 особа
Померло у світі
48,284 особи
Вилікувалось у світі
202,342 особи
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
Китай виділив $1 млрд «зеленого» фінансування вугільних проектів в І півріччі

Китай виділив $1 млрд «зеленого» фінансування вугільних проектів в І півріччі

Головна мета країни полягає в скороченні смогу та викидів парникових газів

Китай виділив $1 млрд «зеленого» фінансування вугільних проектів в І півріччі
Смог в Шанхаї
фото www.flickr.com/photos/7878074@N06

Фінансові інститути Китаю надали не менше $1 млрд для «зелених» проектів в першому півріччі цього року. Про це повідомляє Reuters.

За даними шанхайського постачальника фінансових даних Wind, за січень-червень 13 вугільних проектів випустили зелених корпоративних та фінансових облігацій на загальну суму 7,4 млрд юанів ($1,1 млрд). До їх числа увійшли електростанції, які працюють на вугіллі або вугільному метані. А також з переробки вугілля.

Скорочення видобутку вугілля та заохочення більш чистих видів енергії є основною частиною зусиль Китаю із скороченню смогу та парникових газів. Доля вугілля в загальному енергетичному балансі країни впала до 59% минулого року у порівнянні з 68,55% в 2012 році, і КНР планує скоротити її до 50% до 2030 року.

Утім загальна потужність як і раніше продовжуватиме зростати, незважаючи на те, що її доля зменшиться в загальному обсязі. Також Китаю треба модернізувати діючі шахти і заводи. Таким чином, хоча багато світових фінустанов заявляють, що більше не фінансуватимуть вугільні проекти, їхні китайські колеги йдуть інших шляхом.

Минулого року понад чверть зелених облігацій, випущених в КНР, не відповідали міжнародним критеріям. Також видання повідомляє, що раніше цього року китайські регулятори планували розробити нові стандарти, щоб не допустити емісії зелених облігацій у вугільних проектах, щоб привести країну у відповідність до глобальних норм.

«Очевидно, що вугілля ніколи не буває зеленим, – сказав Лю Цзюньянь, старший спеціаліст з клімату і енергетики в Greenpeace. – Мета «технології чистого вугілля» полягає в усуненні екологічного ризику, який несе вугільна промисловість, але для деяких з цих методів ризик «чистого вугілля» є навіть більшим, ніж початкова проблема», – сказав він.

Цього року китайське видання China Energy News повідомило, що в 2018 році 80% урядових коштів виділених на відновлювальні джерела енергії були використані для фінансування викопного палива, такого як вугільний метан та сланцевий газ. Китай також затвердив 141 млн тонн нових щорічних потужностей з видобутку вугілля в першій половині цього року у порівнянні з 25 млн тонн за увесь 2018 рік.

Очікується, що буде збудовано більше електростанцій, які працюють на вугіллі, а галузева лобістська група прогнозує,що загальна потужність вугільних електростанцій досягне піку в 1300 ГВт, а це значить, що ще 290 ГВт може бути введено в експлуатацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію