Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17

Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17

Саме його свідчення мають «велике значення для ефективного судового переслідування країн-учасниць»

Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17
фото www.flickr.com/photos/bruxelles5

Депутати Європейського парламенту написали листа президенту Володимиру Зеленському з проханням не виконувати прохання Москви видати в рамках обміну полоненими українського громадянина Цемаха, якого підозрюють в причетності до трагедії МН17. Свій підпис поставили 40 політиків. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний лист розміщено на сайті його ініціатора, депутата Каті Пірі (Kati Piri, Нідерланди, група Прогресивного Альянсу Соціалістів і Демократів)

Підписанти констатують, що їм стало відомо, що Російська Федерація звернулася до України з проханням передати Володимира Борисовича Цемаха в рамках обміну полоненими між Росією і Україною.

«Цемах – колишній командир проросійськими силами протиповітряної оборони на неконтрольованійц державою території так званої «Донецької народної республіки» і є ключовим підозрюваним в трагедії пасажирського рейсу MH17, збитого 17 червня в східній Україні з російської ракети БУК», – йдеться в листі.

При цьому політики відзначають, що в той час, як вони «розуміють контекст, в якому відбуваються такі переговори, Цемах є підозрюваним у кримінальній розслідуванні, пов'язаному з падінням рейсу MH17».

 Також, на їхню думку, важливо, щоб Цемах дав свідчення Об'єднаної слідчій групі, що має «велике значення для ефективного судового переслідування країн-учасниць».

«Цемах є громадянином України і перебуває під вартою. Резолюція 2166 РБ ООН вимагає, щоб ті, хто прямо або побічно відповідальний за знищення MH17, були притягнуті до відповідальності і постали перед судом. Європейський парламент і Європейська рада неодноразово заявляли про свою повну підтримку роботи Об'єднаної слідчої групи. Всі держави, які можуть надати допомогу в розслідуванні та судовому переслідуванні винних, повинні повною мірою співпрацювати з проведеним кримінальним розслідуванням «, – заявляють підписанти.

У зв'язку з цим вони висловили надію, що цей лист приверне належну увагу з тим, щоб по відношенню до всіх жертв і тих, хто втратив своїх близьких, була відновлена ​​справедливість.

Коментуючи лист, Каті Пірі назвала «дивною» прохання Росії про видачу українського громадянина.

«Це говорить про те, що російський уряд хоче запобігти появі цього підозрюваного в суді», – вважає вона.

Серед підписантів такі відомі політики, як Радослав Сікорський (Польща), Пітер ван Бален (Нідерланди), Марек Белка (Польща), Андріус Кубіліус (Литва), Раса Юнкевічіне (Литва), Сандра Калнієте (Латвія) та інші.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло