Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17

Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17

Саме його свідчення мають «велике значення для ефективного судового переслідування країн-учасниць»

Депутати ЄП попросили Зеленського не видавати Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття МН17
фото www.flickr.com/photos/bruxelles5

Депутати Європейського парламенту написали листа президенту Володимиру Зеленському з проханням не виконувати прохання Москви видати в рамках обміну полоненими українського громадянина Цемаха, якого підозрюють в причетності до трагедії МН17. Свій підпис поставили 40 політиків. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний лист розміщено на сайті його ініціатора, депутата Каті Пірі (Kati Piri, Нідерланди, група Прогресивного Альянсу Соціалістів і Демократів)

Підписанти констатують, що їм стало відомо, що Російська Федерація звернулася до України з проханням передати Володимира Борисовича Цемаха в рамках обміну полоненими між Росією і Україною.

«Цемах – колишній командир проросійськими силами протиповітряної оборони на неконтрольованійц державою території так званої «Донецької народної республіки» і є ключовим підозрюваним в трагедії пасажирського рейсу MH17, збитого 17 червня в східній Україні з російської ракети БУК», – йдеться в листі.

При цьому політики відзначають, що в той час, як вони «розуміють контекст, в якому відбуваються такі переговори, Цемах є підозрюваним у кримінальній розслідуванні, пов'язаному з падінням рейсу MH17».

 Також, на їхню думку, важливо, щоб Цемах дав свідчення Об'єднаної слідчій групі, що має «велике значення для ефективного судового переслідування країн-учасниць».

«Цемах є громадянином України і перебуває під вартою. Резолюція 2166 РБ ООН вимагає, щоб ті, хто прямо або побічно відповідальний за знищення MH17, були притягнуті до відповідальності і постали перед судом. Європейський парламент і Європейська рада неодноразово заявляли про свою повну підтримку роботи Об'єднаної слідчої групи. Всі держави, які можуть надати допомогу в розслідуванні та судовому переслідуванні винних, повинні повною мірою співпрацювати з проведеним кримінальним розслідуванням «, – заявляють підписанти.

У зв'язку з цим вони висловили надію, що цей лист приверне належну увагу з тим, щоб по відношенню до всіх жертв і тих, хто втратив своїх близьких, була відновлена ​​справедливість.

Коментуючи лист, Каті Пірі назвала «дивною» прохання Росії про видачу українського громадянина.

«Це говорить про те, що російський уряд хоче запобігти появі цього підозрюваного в суді», – вважає вона.

Серед підписантів такі відомі політики, як Радослав Сікорський (Польща), Пітер ван Бален (Нідерланди), Марек Белка (Польща), Андріус Кубіліус (Литва), Раса Юнкевічіне (Литва), Сандра Калнієте (Латвія) та інші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті