Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Німеччина блокує експорт озброєнь до Туреччини через операцію в Сирії

Німеччина блокує експорт озброєнь до Туреччини через операцію в Сирії

ФРН не видаватиме дозволів на продукцію військового призначення, яку Туреччина могла б задіяти в Сирії

Німеччина блокує експорт озброєнь до Туреччини через операцію в Сирії

Уряд Німеччини зупинить видачу дозволів на експорт озброєнь до Туреччини в зв'язку з бойовою операцією цієї країни в Сирії. Про це написав очільник МЗС ФРН Гайко Маас на своїй сторінці в соціальній мережі Twitter.

«На тлі турецького наступу на північному сході Сирії уряд ФРН не видаватиме нових дозволів на будь-яку продукцію військового призначення, яку Туреччина могла б задіяти в Сирії», – наголосив міністр у своєму твіті.

В інтерв'ю виданню Bild am Sonntag німецький урядовець також нагадав і те, що з 2016 року Берлін тримає досить сувору позицію щодо продажу озброєнь Туреччині.

Додамо, що впродовж 2018 року Туреччина придбала німецьких озброєнь на суму 242,8 млн євро, що становило майже третину від загальної суми експорту німецької зброї. За перші чотири місяці 2019 року до Туреччини поставлено продукції військового призначення на суму 184,1 млн євро. В останні два роки Туреччина вважається найголовнішим німецьким партнером в галузі імпорту німецьких озброєнь.

Нагадаємо: 9 жовтня розпочався наступ турецьких військових на півночі Сирії. Згідно з офіційною позицією Анкари, мета операції полягає у витісненні курдських «Загонів народної самооборони» (YPG) від кордону з Туреччиною та створенні «коридору безпеки». Анкара вважає YPG сирійським відгалуженням забороненої турецькою владою «Робітничої партії Курдистану» (РПК).

Відзначимо, що цей крок Анкари розкритикували Вашингтон і Берлін, а також  різко засудили в ЄС і закликали припинити наступ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті