Кабмін скасував граничні тарифи на опалення і гаряче водопостачання

Кабмін скасував граничні тарифи на опалення і гаряче водопостачання

Рішення, за словами Мінекоенерго, забезпечить стале проходження опалювального сезону

Кабмін скасував граничні тарифи на опалення і гаряче водопостачання
фото www.flickr.com/photos/59937401@N07/5856788777

Кабмін прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560», якою встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання. Про це повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів», – зазначають у міністерстві.

Як повідомляється, у кінці червня 2019 року «попереднім урядом була прийнята постанова, яка суперечить вимогам МВФ та запроваджує неринкові механізми. А саме – встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення».

У випадку її функціонування низка міст опиниться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно-обґрунтовану вартість їх надання, пояснюють у Мінекоенерго.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову Уряду від 26.06.2019 № 560, якою встановили граничні тарифи на:

  • послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
  • послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.

Слід зазначити, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 грн за 1 Гкал. Запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови № 560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року – 7 млрд грн.

При цьому міністерство наголошує, що громадяни, чиї статки недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право на субсидію. Загалом на наступний рік в державному бюджеті на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що співставно з сумою на зазначені цілі на 2019 рік.

Антимонопольний комітет України також підтвердив, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а дія постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. №560 призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло