NYT опублікувала документи з планами щодо переслідування уйгурів у Китаї
Сі Цзіньпін заявив про необхідність «перевиховання злочинців» і створення мережі таборів у регіоні

Американське видання The New York Times опублікувало таємні документи Комуністичної партії Китаю, в яких йдеться про переслідування національних меншин в Синьцзян-Уйгурському автономному районі (регіоні на північному заході Китаю, де уйгури є найчисленнішою етнічною групою), передає fergana.agency.
Документи розходяться з офіційною версією влади, яка намагається представити події в Синьцзян-Уйгурському автономному районі як «гуманні заходи в боротьбі з екстремізмом».
У документах йдеться про жорсткі дії (одна з інструкцій, наприклад, закликає «розібратися» з підозрюваними в радикалізмі, хоча рекомендує говорити їх родичам, що їхні близькі затримані нібито для надання «допомоги»), про переслідування людей за релігійною ознакою, а також заклик ігнорувати критику з-за кордону.
У список потрапили 24 документи обсягом понад 400 сторінок. Це виступи лідера КНР Сі Цзіньпіна і інших чиновників на закритих заходах, директиви і звіти, що стосуються ситуації в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, а також матеріали розслідувань, що стосуються деяких чиновників. Журналістам їх надав анонімний представник політичних кіл Китаю.
Як відзначають журналісти, в минулому влада КНР також вдавалася до жорстких заходів у відповідь на заворушення в Сіньцян-Уйгурському автономному районі – зокрема, після масових заворушень і хвилі насильства в 2009 році, коли були вбиті й поранені сотні людей. В останні роки, при правлінні Сі Цзіньпіна, акцент був зроблений саме на каральних заходах.
Після серії терактів, що сталися в 2014 році, – чиновники стали виходити з того, що радикалізм нібито широко поширився серед уйгурського населення ( Сі Цзіньпін в своїх виступах порівнює його з вірусом або наркотиком). І ця установка стала основою для масових репресій.
Заявивши про необхідність «перевиховання злочинців», Сі Цзіньпін обгрунтував створення мережі таборів у регіоні. При цьому закликав чиновників не реагувати на міжнародну критику – «не боятися, якщо ворожі нам сили будуть нити з цього приводу або паплюжити репутацію Синьцзяна».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].