NYT опублікувала документи з планами щодо переслідування уйгурів у Китаї

NYT опублікувала документи з планами щодо переслідування уйгурів у Китаї

Сі Цзіньпін заявив про необхідність «перевиховання злочинців» і створення мережі таборів у регіоні

NYT опублікувала документи з планами щодо переслідування уйгурів у Китаї
https://www.nytimes.com

Американське видання The New York Times опублікувало таємні документи Комуністичної партії Китаю, в яких йдеться  про переслідування національних меншин в Синьцзян-Уйгурському автономному районі (регіоні на північному заході Китаю, де уйгури є найчисленнішою етнічною групою), передає fergana.agency.

Документи розходяться з офіційною версією влади, яка намагається представити події в Синьцзян-Уйгурському автономному районі як «гуманні заходи в боротьбі з екстремізмом».

У документах йдеться про жорсткі дії (одна з інструкцій, наприклад, закликає «розібратися» з підозрюваними в радикалізмі, хоча рекомендує говорити їх родичам, що їхні близькі затримані нібито для надання «допомоги»), про переслідування людей за релігійною ознакою, а також заклик ігнорувати критику з-за кордону.

У список потрапили 24 документи обсягом понад 400 сторінок. Це виступи лідера КНР Сі Цзіньпіна і інших чиновників на закритих заходах, директиви і звіти, що стосуються ситуації в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, а також матеріали розслідувань, що стосуються деяких чиновників. Журналістам їх надав анонімний представник політичних кіл Китаю.

Як відзначають журналісти, в минулому влада КНР також вдавалася до жорстких заходів у відповідь на заворушення в Сіньцян-Уйгурському автономному районі – зокрема, після масових заворушень і хвилі насильства в 2009 році, коли були вбиті й поранені сотні людей. В останні роки, при правлінні Сі Цзіньпіна, акцент був зроблений саме на каральних заходах.

Після серії терактів, що сталися в 2014 році, – чиновники стали виходити з того, що радикалізм нібито широко поширився серед уйгурського населення ( Сі Цзіньпін в своїх виступах порівнює його з вірусом або наркотиком). І ця установка стала основою для масових репресій.

Заявивши про необхідність «перевиховання злочинців», Сі Цзіньпін обгрунтував створення мережі таборів у регіоні. При цьому закликав чиновників не реагувати на міжнародну критику – «не боятися, якщо ворожі нам сили будуть нити з цього приводу або паплюжити репутацію Синьцзяна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло