Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Інженери створили покриття для промислових споруд, яке руйнує парникові викиди

Інженери створили покриття для промислових споруд, яке руйнує парникові викиди

Вчені винайшли фотокаталіз - один з найефективніших способів очистити навколишнє середовище

Інженери створили покриття для промислових споруд, яке руйнує парникові викиди
фото Shutterstock

Інженери з об'єднання Graphene (Болонський університет, Політехнічний університет Мілану, CNR, NEST, Italcementi HeidelbergCement Group, Технологічний інститут Ізраїлю, Технологічний університет Ейндховена і Кембриджський університет) створили на основі наночастинок графена і діоксиду титану новий каталізатор на сонячній енергії. При нанесенні на фабричні труби або інші промислові споруди каталізатор здатний захоплювати більшу частину парникових газів до того, як вони потраплять в атмосферу. Про це йдеться на сайті об'єднання, передає HighTech.

Головні дійові частки в новому матеріалі – це діоксид титану. Вони працюють як фотокаталізатор, руйнуючи структуру молекул вуглекислого газу, діоксиду азоту та метану.

«Коли діоксид титану піддається впливу сонячного світла, він розкладає оксиди азоту – які дуже шкідливі для здоров'я людини – і летючі органічні сполуки, присутні на поверхні, окислюючи їх в інертні або нешкідливі продукти», – йдеться в повідомленні.

У попередній роботі інженери створили на основі діоксиду титану матеріал, який перетворив 45% навколишнього діоксиду азоту в нешкідливий нітрат. У новому дослідженні вченим вдалося збільшити ефективність каталізатора до 70%.

Інженери створили покриття для промислових споруд, яке руйнує парникові викиди
Рожева секція вкрита забруднюючим елементом, через три тижні (ліворуч) під дією сонячного світла забрудник зникає

Саме органічні забруднювачі, такі як оксиди азоту і леткі сполуки, є основною причиною забруднення атмосфери, і вони в основному виділяються вихлопними газами і промисловістю, наголошують вчені.

Для виготовлення каталізатора дослідники використовували розшарування рідкої фази, щоб очистити шари графена від графіту, а потім додали до нього наночастки діоксиду титану. Це дозволило створити новий графен-титановий нанокомпозитний матеріал, який можна наносити на стіни і дахи промислових будівель, а також на будинки, тротуари та інші поверхні в місті для пасивного очищення повітря.

У дослідженні наголошується, що перетворений в нітрат діоксид азоту нешкідливий і змивається дощем або вручну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті