Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Щоб не залежати від російського бітуму, українські дороги будуватимуть зі шлаку – Кабмін

Щоб не залежати від російського бітуму, українські дороги будуватимуть зі шлаку – Кабмін

Виробничі відходи використовуватимуть у дорожніх роботах – це європейський досвід та має заощадити державні кошти

Щоб не залежати від російського бітуму, українські дороги будуватимуть зі шлаку – Кабмін
Pixabay.com

Кабінет міністрів прийняв розпорядження «Про використання відходів виробництва в дорожньому будівництві», що передбачає використання металургійних шлаків та зол виносу при ремонті та будівництві доріг.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що впровадження технологій з використанням виробничих технологій допоможе Україні позбутися залежності від імпорту російського бітуму та інших матеріалів, а також дозволить серйозно заощадити кошти.

Якість українських доріг при цьому не постраждає, а екологія виграє, пообіцяв міністр.

«Вже напрацьовано базу нормативно-технічних документів, що враховує як вітчизняний, так і європейський досвід у цьому питанні. Ці норми регламентують вимоги до технологічних процесів та складових дорожнього бетону, головною з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків», – підкреслив Криклій.

Відтепер при публічних закупівлях у сфері ремонту та будівництва доріг обов’язковим буде неціновий критерій «Заходи із захисту довкілля» (не менше 10% від питомої ваги). У договорах на дорожні роботи у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях має бути передбачено використання відходів виробництва, що пройшли відповідний екологічний контроль.

До цього часу ціновий критерій був єдиним, що застосовувався замовниками виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування при виборі підрядних організацій.

Нововведення покращить екологічну ситуацію в країні: відходи не забруднюватимуть навколишнє середовище, а «працюватимуть» на користь суспільства, вважають в Мінінфраструктури.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що «велике будівництво» доріг в Україні почнеться з березня 2020-го: за наступні 3-5 років повинні з'явитися «якісні дороги», які з'єднають усі великі міста.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті