Якщо «Північний потік-2» добудують, транзит через Україну зупиниться – Коболєв
Нова труба «Газпрому» коштуватиме Україні $3 млрд на рік

В разі запуску «Північного потоку-2», Європа завантажить його на 100%, всупереч оголошеним директивам ЄС, а транзит газу через Україну буде повністю зупинено.
Про це в інтерв'ю Ліга.Бізнес повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.
Головним козирем РФ в переговорах з Європою Коболєв назвав комерційну зацікавленість європейського бізнесу у новому газопроводі. В той час як Україна сама закрила «вікно можливостей» перед можливими партнерами, виключивши із закону про ГТС можливість приватизації або здачі газопроводу в концесію, вважає глава «Нафтогазу».
«Головний аргумент Газпрому в Європі – українці не є вашими партнерами, а ми, росіяни, – ваші партнери. …Ми віддали половину в нашому Північному потоці і віддали половину в новому Північному потоці-2. …І цей аргумент працює – ніщо так не скріплює дружбу, як взаємний комерційний інтерес. Проблема України в тому, що в цьому питанні (прийняття закону про ГТС – Mind) у Верховній Раді перемогла проросійська сила» – вважає Коболєв.
Також глава Нафтогазу висловив думку, що на газову директиву ЄС, яка має обмежити завантаження нової російської «труби» до 50%, розраховувати не варто:
«Є таке неписане правило на газовому ринку Європи: якщо «Газпром» побудував газопровід, він буде повністю завантажений. Якщо «Північний потік-2» добудують, – є ймовірність, що його зможуть завантажити на 100%».
Коболєв також наголосив, що якщо «Північний потік-2» запрацює, Україна втратить свій козир – транзитну трубу та $3 млрд доходу на рік.
«Я вважаю, що якщо Північний потік-2 буде добудований, транзиту через Україну не буде», – підкреслив голова правління «Нафтогазу».
В разі припинення росіянами транзиту, Україні треба старатися залучати в нашу «трубу» середньоазіатський газ. Інакше єдиним способом мінімізувати економічні втрати лишиться стягнення компенсації з «Газпрому» через Стокгольм, – каже Соболєв.
Нагадаємо, інвестор «Північного потоку – 2» компанія OMV днями заявила про активізацію прокладання газопроводу.
Які нові фактори можуть вплинути на здатність України заробити на експлуатації своїх газопроводів, а також про специфіку конкуренції між Україною та Росією в газовому бізнесі – читайте новий тематичний випуск Gas Foresight.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].