Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Якщо «Північний потік-2» добудують, транзит через Україну зупиниться – Коболєв

Якщо «Північний потік-2» добудують, транзит через Україну зупиниться – Коболєв

Нова труба «Газпрому» коштуватиме Україні $3 млрд на рік

Якщо «Північний потік-2» добудують, транзит через Україну зупиниться – Коболєв
Андрій Коболєв
Уніан

В разі запуску «Північного потоку-2», Європа завантажить його на 100%, всупереч оголошеним директивам ЄС, а транзит газу через Україну буде повністю зупинено.

Про це в інтерв'ю Ліга.Бізнес повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Головним козирем РФ в переговорах з Європою Коболєв назвав комерційну зацікавленість європейського бізнесу у новому газопроводі. В той час як Україна сама закрила «вікно можливостей» перед можливими партнерами, виключивши із закону про ГТС можливість приватизації або здачі газопроводу в концесію, вважає глава «Нафтогазу».

«Головний аргумент Газпрому в Європі – українці не є вашими партнерами, а ми, росіяни, – ваші партнери. …Ми віддали половину в нашому Північному потоці і віддали половину в новому Північному потоці-2. …І цей аргумент працює – ніщо так не скріплює дружбу, як взаємний комерційний інтерес. Проблема України в тому, що в цьому питанні (прийняття закону про ГТС – Mind) у Верховній Раді перемогла проросійська сила» – вважає Коболєв.

Також глава Нафтогазу висловив думку, що на газову директиву ЄС, яка має обмежити завантаження нової російської «труби» до 50%, розраховувати не варто:

«Є таке неписане правило на газовому ринку Європи: якщо «Газпром» побудував газопровід, він буде повністю завантажений. Якщо «Північний потік-2» добудують, – є ймовірність, що його зможуть завантажити на 100%».

Коболєв також наголосив, що якщо «Північний потік-2» запрацює, Україна втратить свій козир – транзитну трубу та  $3 млрд доходу на рік.

«Я вважаю, що якщо Північний потік-2 буде добудований, транзиту через Україну не буде», – підкреслив голова правління «Нафтогазу».

В разі припинення росіянами транзиту, Україні треба старатися залучати в нашу «трубу» середньоазіатський газ. Інакше єдиним способом мінімізувати економічні втрати лишиться стягнення компенсації з «Газпрому» через Стокгольм, – каже Соболєв.

Нагадаємо, інвестор «Північного потоку – 2» компанія OMV днями заявила про активізацію прокладання газопроводу.

Які нові фактори можуть вплинути на здатність України заробити на експлуатації своїх газопроводів, а також про специфіку конкуренції між Україною та Росією в газовому бізнесі – читайте новий тематичний випуск Gas Foresight

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті