Лукашенко пригрозив знайти нових постачальників газу та нафти, якщо Росія встановить зависокі ціни
Білоруський президент розглядає варіант «забрати» дві труби нафтопроводу «Дружба»

Президент Білорусії Олександр Лукашенко пригрозив пошуком альтернативних постачальників нафти і газу, в разі якщо Росія встановить надто високу ціну на ці ресурси. Про це він сказав в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви».
«Я навів приклад: коли ви почали сваритися з Україною щодо транзиту газу, що ви зробили? Побудували обхід – Південний і Північний потік. Це десятки мільярдів доларів. Так що ще невідомо, що буде далі. Але ви плюнули і почали це робити. Я вчиню так само, Владімір Володимирович. Я буду шукати альтернативу. А її все одно треба шукати. І я це від керівництва Росії не приховую », – сказав він.
Серед можливих варіантів він назвав реверсні поставки силами трубопроводу «Дружба». Сам Лукашенко «цього не хоче», однак Росія «заганяє в вирішення питання таким чином».
«Я можу через Польщу, вони пропонують (це найдешевший маршрут), взяти саудівську або американську нафту, що дешевше з ринку в Гданську, і по трубі завезти реверсом», – зазначив він.
Лукашенко нагадав, що в Білорусі три труби нафтопроводу «Дружба» з Росією.
«На першому етапі я забираю одну трубу і реверсом поставляю нафту до нас на НПЗ Північний і Південний, а потім переробляю. В цьому році ми повністю закінчили модернізацію цих НПЗ, там глибина переробки, як в Європі. Якщо піде нормально, я заберу реверсом другу трубу. У Росії залишиться одна. Росія поставляє близько 70 млн тонн по цих трубах на преміальний західний ринок. Якщо я заберу 2 труби, у неї залишиться десь 20 млн тонн. І я задаю питання: ви навіщо мене заганяєте в вирішення питання таким чином? Я цього не хочу », – підкреслив президент Білорусі.
Лукашенко додав, що себе Білорусь нафтою і так забезпечує.
«У нас видобувається приблизно 2 млн тонн нафти. Ми в будь-якому випадку бензобак будь-якому білорусу заллємо. Але нам для економіки потрібна нафта – трохи більше 6 млн тонн, щоб повністю себе забезпечити. Але ми у Росії купуємо 25 млн тонн », – зазначив він.
Лукашенко також звернув увагу, що Білорусь є третім споживачем російського природного газу після Німеччини і Італії.
Нагадаємо: раніше глави Росії та Білорусії допустили можливість підписання угоди про економічну інтеграцію двох країн 8 грудня – в день 20-річного ювілею створення Союзної держави. На зустрічі в Сочі главам держав не вдалося затвердити план всіх розроблених «дорожніх карт». Між тим, під час зустрічі в Сочі в центрі Мінська пройшла масова акція проти інтеграції з Росією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].