Вчені в Китаї визначили, яка тварина могла передати коронавірус
Вилов панголінів заборонений, але браконьєрів це не зупиняє, як і покупців цих тварин

Імовірним проміжним господарем коронавірусу 2019 nCoV є панголін – покритий великими лусками ссавець, близький до броненосця і мурахоїдів. До такого висновку прийшла група вчених в КНР, повідомило 7 лютого китайське телебачення, про це пише Deutsche Welle.
Експерти Південно-Китайського сільськогосподарського університету вивчили понад 1000 зразків генетичного матеріалу. В результаті було встановлено, що геномна послідовність нового коронавірусу, виділеного у панголінів, на 99% ідентична геному коронавірусу хворих людей, вказує агентство Сіньхуа.
Панголіни можуть бути не єдиними проміжними господарями коронавірусу, вказується далі. Вчені висловили надію на те, що це відкриття допоможе в боротьбі з поширенням небезпечного збудника.
Раніше висловлювалися думки, що перші пацієнти могли заразитися коронавірусом від змій або кажанів. Фахівці закликають китайців не наближатися до диких тварин.
У Китаї вилов панголінів обмежений на законодавчому рівні, але браконьєри ведуть нелегальну торгівлю цими тваринами. Їх луска використовується в китайській народній медицині для лікування різних захворювань, а м'ясо вважається в ряді азіатських країн делікатесом.
За даними Міжнародного союзу охорони природи, панголіни – найбільш продавані дикі тварини в світі. За останні 10 років в азіатських і африканських лісах було виловлено понад 1 млн особин і продано в Китаї і В'єтнамі, повідомила організація.
Перші масові випадки зараження новим коронавірусом були зафіксовані в кінці грудня 2019 року. Його появу пов'язують з оптовим ринком морепродуктів в місті Ухань в провінції Хубей, на якому продавалися і дикі тварини. Влада КНР обмежили транспортне сполучення 11-мільйонного Уханя з іншими містами, а також заборонила торгівлю дикими тваринами.
З початку спалаху вірус поширився більш у 27 країн на трьох континентах. У Китаї кількість інфікованих перевищила 31 тисячу, при цьому 636 чоловік померли від наслідків зараження. За межами Китаю виявлено понад 200 випадків зараження, в тому числі в Росії та Німеччині.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].