Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Людина має право на смерть: у Німеччині дозволили евтаназію

Людина має право на смерть: у Німеччині дозволили евтаназію

Зокрема, йдеться про добровільний відхід з життя важкохворих людей

Людина має право на смерть: у Німеччині дозволили евтаназію
фото pixabay.com

Заборона на евтаназію на комерційній основі суперечить Конституції Німеччини. Таке рішення Федеральний конституційний суд країни виніс у середу, 26 лютого, передає Deutsche Welle.

На думку суду, право на смерть є особистим правом людини. Воно включає в себе можливість самостійно прийняти рішення покінчити життя самогубством або вдатися до сторонньої допомоги для добровільного відходу з життя, зазначив голова вищої судової інстанції ФРН Андреас Фоскуле. Суд порахував, що заборона, яка діє з 2015 року, порушує права тяжкохворих людей та лікарів.

При цьому судовий вердикт не означає, що законодавці не зможуть регулювати діяльність організацій, що сприяють евтаназії.

У листопаді 2015 року німецький бундестаг оголосив поза законом організації, що сприяють на комерційній основі евтаназії в ФРН. Зокрема, йшлося про сприяння відходу з життя невиліковно хворих людей. Порушення заборони загрожувало позбавленням волі на строк до 3 років за «сприяння самогубству».

Це рішення стало об'єктом жорсткої критики з боку важкохворих, ряду лікарів і профільних організацій. Тепер Федеральний конституційний суд став на їх бік.

Рішення Федерального конституційного суду Німеччини не залишилося без уваги влади і представників церкви. Так, Берлін має намір ґрунтовно вивчити вердикт суду в Карлсруе, заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

У свою чергу, християнські церкви стурбовано відреагували на позицію суддів. Дозвіл евтаназії може «чинити тиск на літніх або хворих людей», підштовхуючи їх до того, щоб скористатися таким варіантом, побоюються голова Конференції німецьких католицьких єпископів Райнхард Маркс і глава Євангелічної церкви Німеччини Хайнріх Бедфорд-Штром.

 Церкви мають намір боротися за те, щоб евтаназія на комерційній основі «не стала прийнятою нормою» в Німеччині.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті