У партії Меркель запропонували ввести санкції проти Росії через Сирію – DW
В Міноборони ФРН вважають, що США і Євросоюз повинні посилити тиск на Росію

Провідні представники партії «Християнсько-демократичний союз» (ХДС) канцлера ФРН Ангели Меркель закликали вжити нових заходів щодо Росії у зв'язку з тим, що вона підтримує режим Башара Асада в Сирії, передає Deutsche Welle.
Москва несе відповідальність за нову ескалацію ситуації з біженцями в Сирії і Туреччині, заявили міністр оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер і голова комітету у закордонних справах бундестагу Норберт Ретген в інтерв'ю ЗМІ.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
ЄС і США повинні спільно посилити тиск на президентів Сирії та Росії Башара Асада і Владіміра Путіна, «щоб відкрити шлях для політичних переговорів з метою закінчення страшної війни в Сирії», підкреслила Крамп-Карренбауер. Вона підкреслила, що гуманітарна ситуація в Сирії стосується всієї світової спільноти.
У свою чергу Ретген, який є одним з претендентів на пост голови ХДС після скорої відставки Крамп-Карренбауер, закликав Захід розглянути можливість введення нових санкцій відносно Росії.
«Досі Путіну не довелося нічим платити за свою загарбницьку війну на боці Асада», – зазначив він в інтерв'ю FAS. Тому, за словами німецького політика, у російського президента не було «жодних підстав рахуватися з будь-якими дружніми закликами європейських міністрів закордонних справ».
На думку Ретгена, Захід повинен спонукати Росію до переговорів під «загрозою економічних санкцій».
«Ми повинні дати чіткий сигнал, що ми готові до жорсткої дипломатичної та економічної гри», – зазначив він і додав, що якщо така ініціатива буде виходити спільно від ФРН і Франції, вона істотно вплине на Путіна.
Реттген також закликав ЄС утриматися від жорсткої реакції на заяву Туреччини більше не стримувати біженців на кордоні з ЄС. Він заявив, що це звернення до Євросоюзу є «криком про допомогу». «Нам слід розуміти це саме так, а не як провокацію», – заявив він.
За словами Ретгена, спроба президента Туреччини Ердогана співпрацювати в сирійському конфлікті з Росією зазнала краху, і саме це він намагається зараз донести до європейців.
Нагадаємо, Ердоган після загибелі турецьких військових заявив про намір пропускати в Європу сирійських біженців всупереч домовленості з ЄС. «Вчора ми відкрили ворота», – заявив він 29 лютого, звинувативши ЄС в недотриманні угоди про біженців та підкресливши, що Туреччина не може прогодувати стільки людей.
Укладена між Анкарою і Брюсселем у березні 2016 року угода передбачає, що мігрантів із Сирії, які прямують до країн ЄС, не будуть пропускатися через кордони Туреччини. За це Євросоюз пообіцяв турецькій стороні фінансову підтримку. За останніми даними ООН, Туреччина прийняла близько 3,6 млн біженців з Сирії і ця кількість зросла в останні дні через наступ військ Башара Асада в провінції Ідліб.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.