Митниця зменшила збір доходів в бюджет через міцний курс та падіння сировинного імпорту

Митниця зменшила збір доходів в бюджет через міцний курс та падіння сировинного імпорту

Відомство відкидає критику президента

Митниця зменшила збір доходів в бюджет через міцний курс та падіння сировинного імпорту
Фото: УНІАН

Митниця зменшила збір доходів в державний бюджет через міцний курс гривні та падіння сировинного імпорту. Про це повідомляється на сторінці Державної митної служби у мережі Facebook у п’ятницю.

Згідно повідомленню, Митниця у січні-лютому-2019 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року перерахувала до бюджету на $0,3 млрд більше, оскільки оподаткований імпорт у цей період зріс на $0,37 млрд. Проте у січні-лютому-2020 оподаткований імпорт впав на $0,21 млрд, тому митниця перерахувала на $0,27 млрд менше.

«Імпорт усіх товарів впав? Ні. Сировинних (нафтопродукти, вугілля, кокс, руди, добрива тощо) впав, а споживчих (продукти харчування, напої тощо) – навпаки, зріс. Але сировинний імпорт – це 43% (!) від обсягу усього імпорту», – зазначається у повідомлені.

У повідомленні також зазначається, що у держбюджет-2020 уряд заклав курс долара на рівні 27 грн/$, але у січні-лютому 2020 гривня зміцнилася до 23,68-24,57 грн/$.

«Коли вартість імпортованого товару в доларах залишилася такою ж, а в гривні вона знизилася, тому що курс гривні зміцнився, ми отримуємо менше податків. Тобто Митниця за таких розкладів менше збирає: у січні-лютому 2020 року вона зібрала у гривні менше (на 12,3%) надходжень 2019 року. Натомість у доларах – надходження в обсязі $1,9 млрд залишились практично незмінними», – роз’яснюють у відомстві.

Як повідомлялося, у березні-2020 уряд Олексія Гончарука був відправлений у відставку, зокрема, через провал плану зі збору доходів у бюджет.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло