Два регіони в Італії обрали різні методи боротьби з коронавірусом: один з них зупинив епідемію
Масове тестування на коронавірус та ізоляція хворих можуть уповільнити пандемію

Влада італійських регіонів Ломбардія і Венето, де в лютому майже одночасно виявили хворих на коронавірус, по-різному підійшла до проблеми й отримала різні результати. Поки один з регіонів продовжує страждати від швидкого поширення епідемії, другому вдалося стримати вірус. Forbes розповідає, які заходи виявилися ефективними.
Італія цього тижня за темпами поширення коронавірусу обігнала Китай та вийшла на перше місце за кількістю загиблих. За даними Інституту Хопкінса, зараз в Італії зареєстровано понад 53 578 випадків зараження і 4825 загиблих.
Області Ломбардія і Венето зіткнулися з вірусом майже одночасно: перших заражених в них виявили ще місяць тому.
Карантин у Ломбардії
Ломбардія стала найбільш постраждалим від коронавірусу регіоном Італії. До 17 березня тут налічувалося понад 16 200 хворих і 1200 померлих. Хоча ще 21 лютого було тільки 15 заражених осіб.
За словами 60-річного мешканця комуни Секуньяго, незважаючи на карантин, люди з закритих міст часто ходили в сусідні села, щоб відвідати бар.
Тести на коронавірус у Ломбардії проводили тільки людям з симптомами захворювання. В результаті носії вірусу, у яких не було симптомів хвороби, могли сприяти широкому поширенню хвороби, вказує видання.
Боротьба у Венето
Перша в Італії смерть від коронавірусу була зафіксована 21 лютого в місті Во Еуганео у Венето. Вже до кінця лютого на коронавірус перевірили все населення Во Еуганео – це приблизно 3300 людей. Місцева влада проводила кілька етапів перевірки, що призвело до виявлення більшої кількості заражених.
Людей з позитивними результатами тестів у Венето відразу відправили в сувору ізоляцію, незалежно від того, були в них симптоми чи ні. У містах закрили магазини і школи. Усі спортивні заходи і церковні служби або перенесли, або скасували.
Досвід Венето показав, що масове тестування на коронавірус та ізоляція хворих можуть уповільнити пандемію, пише Business Insider. Використовувати ці заходи закликає і Всесвітня організація охорони здоров'я.
«Найефективніший спосіб запобігати захворюванням і рятувати життя – розірвати ланцюги передачі COVID-2019. Для цього вам треба здавати тести та ізолюватися», – заявив 16 березня гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
Станом на 22 березня у світі зафіксовано 321 943 випадки зараження коронавірусом, з них 13 714 летальних. Одужали 94 704 пацієнти.
Більше про європейські новини – у матеріалі «Що коїться в охопленій коронавірусом Європі: свіжі новини на 22 березня».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].