4 глобальні ідеї, як провести час на карантині з користю
Чим зайнятися під час вимушеного сидіння вдома, аби розважити мозок і тіло, а також зробити корисну справу

Коронавірусна інфекція змінила життя людей в усьому світі, і українців ця доля не оминула: щонайменше до 3 квітня країна перейшла на режим карантину. Люди виконують роботу з дому або ж беруть відпустки за власний рахунок, учні та педагоги освоюють дистанційне навчання. Однак вільний час не вдасться витратити на зустрічі з друзями та приємні прогулянки, оскільки самоізоляція – найбільш надійний спосіб вберегти себе від Covid-19 та зупинити поширення недуги. Не всім тотальне усамітнення дається легко. Пропонуємо чотири напрями, як привести до ладу дім та себе, розвинути корисні навички та не «поїхати дахом».
1. Догляд за собою
Для дівчат та жінок карантин – відмінна можливість спробувати всі б'юті-процедури, на які не вистачало часу або не було можливості. Наприклад, після інтенсивного пілінгу обличчя косметологи взагалі не радять надовго виходити під сонячне проміння. Тож діставайте рецепти бажаних масок, пухнастий халат та рушник – готуймося до перевтілення. Що можна зробити:
- Влаштувати СПА-салон. Морська сіль для ванни, відвари трав або бодай зеленого чаю, розставлені свічки та тиха музика – і ось гігієнічна процедура перетворюється на маленьке свято любові до себе.
- Домашнє обгортання. Перед процедурою знадобиться скраб для тіла, аби обгортання пройшло ефективно, а власне для самого процесу – харчова плівка та доглядовий продукт на ваш вибір: мед для схуднення чи кокосове масло для живлення.
- Парафінова ванночка для рук. Закритий на карантин салон – не привід забувати про манікюр. Розтопіть парафін (у пригоді стануть старі свічки) з кокосовим маслом на водяній бані та додайте ефірні олії. Остудіть суміш до терпимої температури та декілька разів занурте руки, доки не з’являться воскові рукавички. За 30–40 хвилин шкіра стане неймовірно ніжною та зволоженою.
2. Творчість та нові хобі
Щоб відчути себе художником, не обов'язково мати мольберт, олійні фарби та шарф до підлоги – досить олівця та старого блокноту. Навіть якщо ви ніколи не мали хисту до малювання, не вагайтеся: гугл запропонує вам купу простих милих ілюстрацій, які легко відтворити без творчої практики. Чи, можливо, ви хотіли зайнятися миловарінням? Освоїти йогу? Вивчити танець Брітні Спірс? Вишити хрестиком Дарта Вейдера на декоративній подушці? Навчитися грати мелодію з Гаррі Поттера на калькуляторі? Усе у ваших руках! Творче заняття заспокоїть душу та може розкрити ваші несподівані таланти.

3. Саморозвиток
Так, в інтернеті і раніше існувала купа безкоштовних курсів для вивчення будь-чого. Однак під час коронавірусної пандемії багато сервісів надають знижки на популярні напрямки навчання онлайн, або й зовсім пропонують безкоштовно. Якщо вам не вистачало мотивації опанувати французьку мову або нову професію, замисліться: чи не приваблює вас можливість отримати безкоштовно те, за що в інший час треба заплатити до декількох тисяч гривень?
4. Розхламлення та упорядкування
Ви ніколи не задумувалися, що ваша шафа докірливо на вас поглядає? Якщо помічали таке, то:
а) ви однозначно засиділися вдома;
б) час провести генеральне прибирання.
Розберіть усі старі речі: одяг, книжки, накуплені за роки дрібнички чи привезені з усіх морів сувеніри. Тверезо та чесно оцініть, наскільки вам потрібен той чи інший екземпляр. Якщо ви три роки не ставили у цю вазу квіти, то навряд чи колись і поставите, а вона лише займає місце у квартирі. Таке заняття не тільки звільнить місце й додасть простору, а й дозволяє очиститися енергетично: багато хто відчуває полегшення, виносячи до баків мішки з речами, які не використовувалися роками.
Після того, як місця стало більше, упорядкуйте та опишіть усе, що можна упорядкувати та описати. Домашню бібліотеку, колекцію фігурок з кіндер-сюрпризів, нагороди кожного з членів сім’ї, усі приправи з кухонної шафки. Можливо, про когось із товаришів ви несправедливо забули, тож час знову залучити його до роботи. А складена система допоможе швидко знайти необхідний екземпляр за потреби.