Падіння ВВП на 9% і долар по 35: бізнес-асоціації вимагають, щоб Рада провела засідання

Падіння ВВП на 9% і долар по 35: бізнес-асоціації вимагають, щоб Рада провела засідання

Боротьба з розповсюдженням COVID-19 потребує щонайменше понад 200 млрд гривень

Падіння ВВП на 9% і долар по 35: бізнес-асоціації вимагають, щоб Рада провела засідання
фото DR

Вісім бізнес-асоціацій звернулися до Верховної ради України з проханням невідкладно провести засідання і прийняти закони, які допоможуть Україні отримати від МВФ та інших фінансових інституцій допомогу, таку необхідну в умовах епідемії коронавірусу і погіршення економічної ситуації в Україні.

Зокрема, йдеться про Федерацію роботодавців України, Спілку українських підприємців, Американську торговельну палату України, Європейську Бізнес Асоціацію, БІЗНЕС100, Український клуб аграрного бізнесу, Асоціацію «ІТ Україна», СЕО Club Ukraine.

«Наші вісім бізнес-асоціацій представляють найбільших роботодавців у країні, які сплачують більшість податків до державного бюджету та об'єднуються в тому, щоб звернутися до кожного депутата Верховної Ради України з проханням прийняти необхідні закони найближчим часом, щоб країна могла отримати фінансування від МВФ», – пишуть вони.

«Наслідки кризи для України, спричиненої коронавірусом, вже мають серйозний економічний ефект, який буде лише посилюватися в наступні дні та місяці. Ситуація з бюджетом критична. За перші два місяці 2020 року доходи були недовиконані на 17 млрд грн, за збереження цієї тенденції дефіцит бюджету у 2020 році в двічі перевищить заплановані 96 млрд грн. Крім того, карантинні заходи в Україні та глобальна економічна криза вже болюче вдарили по бізнесу, і призведуть до різкого скорочення виробництва та податків. Враховуючи очікуване 20-50% падіння продажів компаній, за даними останнього опитування наслідків впливу на бізнес, бюджет отримає значно нижчі податкові надходження у 2020 році, в той же час соціальні виплати продовжать збільшуватися. Боротьба з розповсюдженням COVID-19 потребує щонайменше понад 200 млрд гривень, хоча ця сума може бути значно більшою», – йдеться в заяві бізнес-асоціацій.

«Якщо погашення внутрішніх боргів можливо буде рефінансувати, то погашення зовнішніх боргів у сумі $3,5 млрд до кінця року та подвоєння або навіть потроєння дефіциту бюджету до $7-10 млрд означають потребу у фінансуванні в діапазоні $10-13 млрд (400-500 млрд грн). Провідні експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол.», – зазначається у зверненні.

Однак без програми МВФ попередній прогноз ще жахливіший − двозначний економічний спад, стрімке спустошення золотовалютних резервів, висока інфляція та значне зростання безробіття, наголошують вони.

«Враховуючи, що ситуація продовжує розгортатися, кошти МВФ та інших міжнародних партнерів України залишається єдиним джерелом фінансування у найближчий час. Будь-які заклики до оголошення дефолту України мають бути проігноровані, адже довгостроковий ефект такого рішення є дуже небезпечним», – пишуть представники бізнес-асоціацій.

«Ми розуміємо як важко проводити сесії Верховної Ради під час карантину, коли декілька депутатів Парламенту отримали позитивний результат тесту на коронавірус», – зазначають вони, наголошуючи, що в цей же час ключові для інфраструктури заводи і фабрики продовжують працювати для забезпечення населення всім необхідним.

Станом на 27 березня в Україні зафіксовано 218 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За даними ЦГЗ, станом на 10:00 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 5 летальних, 4 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 62 нові випадки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті