Україна закінчила опалювальний сезон із найвищими запасами газу за останні 30 років
Упродовж опалювального сезону 2019-2020 рр. Україна використала 5,98 млрд куб. м із ПСГ

Станом на 7 квітня 2020 року, в українських підземних сховищах газу (ПСГ) зберігалось понад 15,8 млрд куб. м газу, що майже на 45% більше, ніж рік тому, та є найвищим показником запасів газу в ПСГ України на кінець опалювального сезону за останні 30 років. Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
«З початку опалювального сезону 2019-2020 рр. Україна використала 5,98 млрд куб. м природного газу із підземних сховищ газу (ПСГ)», – зазначається в повідомленні.
Найближче до цих обсягів запаси газу в підземних сховищах наближались в опалювальному сезоні 2008-2009 років. Тоді запаси складали 15,4 млрд куб. м газу.
Погодні умови дозволили припинити відбір газу з ПСГ і почати сезон закачування газу ще у березні, тоді як у 2019 році закачування почалось в квітні.
Згідно даним «Укртрансгазу», 1,6 млрд куб. м газу перебуває в режимі «митний склад» (1095 днів без оподаткування митними платежами).
Зазначається, що цьогорічний високий рівень наповнення ПСГ зумовлений наступними чинниками:
-
накопичення рекордно високих обсягів природного газу в ПСГ у сезон закачки-2019 – 21,8 млрд куб.м;
-
невисокий рівень відбору газу протягом опалювального сезону 2019/2020 через теплу зиму – 6,06 млрд куб м. (минулого сезону відбору ця цифра дорівнювала 8,5 млрд куб. м.);
-
початок сезону закачування розпочато раніше, ніж минулого року: цього року – в березні, а минулого року – в квітні.
Окрім того, в «Укртрансгазі» наголошуть, що пандемія COVID-19 не вплинула на роботу українських ПСГ.
«Ми створили значні запаси природного газу в сховищах на випадок зупинки транзиту в 2020 року. Це підсилило переговорну позицію України в переговорах про новий контракт на транзит і допомогло досягти вигідних умов для України. Сьогодні ми стикаємось з новим викликом для енергетичної стабільності, але значні запаси газу в ПСГ допоможуть нам пройти і цю кризу», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Нагадаємо: «Укрнафта» подала позов до Господарського суду Києва 12 березня з вимогою стягнути з «Укртрансгазу» 101 млн грн. Зазначається, що за твердженням «Укрнафти» 99,1 млн грн із цієї суми становить борг за договором транспортування природного газу від вересня 2018 року. Ще 2 млн грн решти складають пеня та штрафні санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].