В Ірані насправді нікого не арештували за збиття українського літака – заява іранського депутата
МЗС направило Ірану ноту протесту

Іранські військові «діяли правильно» в ситуації зі знищенням українського авіалайнера в січні, заявив представник іранського комітету парламенту з питань законодавства і юстиції Хассан Норузі в інтерв'ю виданню Hamdeli daily, передає УНІАН.
За словами депутата, у зв'язку з цим інцидентом, всупереч офіційним заявам, насправді нікого не заарештували, хоча глава МЗС країни Джавад Заріф наприкінці січня заявляв, що як мінімум один військовослужбовець перебуває під вартою.
Депутат назвав «правильними» дії військових, які збили літак. «Збройні сили виконували свої обов'язки добре. Траєкторія літака була дуже підозрілою», – заявив Норузі.
Крім того, він сказав, що літак нібито більше не контролювався диспетчерами, і «судячи з усього, він потрапив під контроль американців», які нібито хотіли з його допомогою атакувати певні цілі в Ірані.
«Зважаючи на те, що літак контролювався іншими країнами, наші військові добре впоралися зі своїм завданням. З огляду на ці докази, було б безглуздо заарештовувати когось», – сказав він.
В українському Міністерстві закордонних справ вважають заяву депутата іранського парламенту неприпустимою і закликають офіційний Тегеран дотримуватись міжнародних зобов’язань та забезпечити проведення повного та неупередженого кримінального і технічного розслідування обставин збиття літака «Міжнародних авіаліній України» 8 січня 2020 року.
Відповідну ноту направлено до МЗС Ірану. Про це Укрінформу повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко.
«Ми глибоко занепокоєні заявами представника парламенту Ісламської Республіки Іран, тому наше Посольство в Тегерані невідкладно направило до МЗС Ірану ноту з вимогою надати відповідні роз’яснення», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: 8 січня 2020 року після вильоту з аеропорту Тегерана літак «Міжнародних авіаліній України» був збитий двома ракетами. На його борту перебувало 176 осіб, всі вони загинули. Серед них 11 українців – двоє пасажирів та дев'ятеро членів екіпажу. Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великобританії. Тегеран досі відмовляється передати Києву «чорні скриньки».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].