Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Частота епідемій надалі буде зростати, якщо люди не заборонять ринки диких тварин – вчені

Частота епідемій надалі буде зростати, якщо люди не заборонять ринки диких тварин – вчені

Науковці називають «мокрі» азіатські ринки міною уповільненої дії

Частота епідемій надалі буде зростати, якщо люди не заборонять ринки диких тварин – вчені
фото DR

Пандемія коронавірусу, вже забрала життя понад 75 тисяч осіб у світі, повинна змусити людей відмовитися від торгівлі дикими тваринами, яка не тільки веде до зникнення видів, але і сприяє поширенню хвороб, вважають вчені. Про це пише ВВС.

Спалах COVID-19 почався, як відомо, на китайському ринку морепродуктів в Ухані. Вчені звертають увагу, що всі важкі захворювання останніх років (Sars, Mers, Ебола і вірус Ніпах) передалися людині від тварин.

Але проблема не в тваринах, а в тому, як людина до них ставиться, наголошують вчені.

«Частота пандемій буде тільки зростати, – зазначив Пітер Дашак, глава американської організації EcoHealth Alliance, що займається вивченням нових захворювань в статті Washington Post. – Це не випадкова воля Бога. Це пов'язано з тим, що ми робимо з навколишнім середовищем».

Щоб запобігти новим епідеміям, необхідно по всьому світу заборонити ринки, де продаються дикі тварини, заявила представник ООН Елізабет Марума Мрема.

«Це не тільки допоможе запобігти поширенню хвороб, а й вирішить одну з головних причин зникнення видів», – погоджуються в нью-йоркському Товаристві захисту тварин.

Після початку епідемії Китай ввів тимчасову заборону на розведення і вживання в їжу диких тварин. Були закриті тисячі ферм, де розводили дикобразів, виверр і черепах. Але в законі збереглися лазівки, і досі дозволено продаж диких тварин для потреб медицини, в якості домашніх тварин і для наукових досліджень.

Вчені переконані, що тимчасової заборони недостатньо.

Китайська народна медицина також використовує диких тварин для приготування компонентів. Нещодавно китайський уряд схвалив застосування ведмежої жовчі для лікування коронавірусу.

Активісти побоюються, що подібні лазівки в законі відкриють дорогу незаконній торгівлі м'ясом диких тварин. Наприклад, в минулому так відбувалося з тиграми і леопардами. Наприклад, швидше за все, можна буде купити м'ясо панголіна, оскільки його луска використовується в медичних цілях, а кігті служать прикрасою.

Тому пильна увага прикута до того, які поправки внесуть до закону про захист дикої природи і чи залишаться там лазівки.

За словами заступника наукового керівника Зоологічного товариства Лондона Ендрю Каннінгема, щоб запобігти пандемії в майбутньому, необхідно звернути увагу на причини – у корені проблеми лежить руйнування природи, через що виникає конфлікт між тваринами і людьми.

У деяких азіатських країнах поїдання екзотичного м'яса асоціюється з високим статусом і багатством людини. Завдяки використанню диких тварин в їжі і в ліках торгівля ними процвітає. Найчастіше тварин отримують незаконно, що призводить до появи вогнищ захворювань і можливості зараження вірусами людини.

Так звані мокрі ринки стали звичною картиною в багатьох країнах Південно-Східної Азії, особливо в материковому Китаї. Там продають рибу, курку, диких тварин. Свою назву вони отримали від талого льоду, який використовується для збереження свіжості товару, а також для очищення підлоги від крові вбитих тварин.

«Мокрі» ринки – справжні міни уповільненої дії в питанні епідемій. Те, як ми ставимося до тварин – в кінцевому рахунку виходить нам боком, і це не дивно», – зазначає Канінгем.

Після перших випадків зараження людей, пов'язаних з уханьським ринком морепродуктів і диких тварин, вірус почав швидко розповсюджуватися в Китаї, а потім по всьому світу. Точне його походження невідоме, але, швидше за все, спочатку його носієм був кажан, а вірус передався людині через іншу дику тварину – за деякими дослідженнями, через панголіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті