Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
РФ готова скоротити видобування максимум на 2 млн б / д в межах угоди ОПЕК+ - Reuters

РФ готова скоротити видобування максимум на 2 млн б / д в межах угоди ОПЕК+ - Reuters

До цього Путін заявляв, що глобальне скорочення на 10 млн б / д буде достатнім для відновлення нафтового ринку, однак його думку поділяють далеко не усі аналітики

РФ готова скоротити видобування максимум на 2 млн б / д в межах угоди ОПЕК+ - Reuters
фото www.flickr.com/photos/156533669@N03/39609176571

Російська сторона поголиться скоротити обсяги нафтодобування по максимум на 2 млн барелів на добу (б / д) в межах угоди ОПЕК+. Про це Reuters стало відомо з власних джерел.

До цього президент РФ Владімір Путін говорив, що для стабілізації нафтового ринку треба прибрати 10 млн б / д глобального видобутку від обсягів виробництва в І кварталі 2020 року.

«2 млн барелів, або приблизно 20% від видобутку, це технічно можливо», – сказало одне з джерел у відповідь на питання, як сильно РФ зможе скоротити виробництво сировини.

За офіційними даними, російська нафтогазова галузь добувала в березні 11,3 млн б / д.

Друге джерело підтвердив, що 2 млн барелів – це максимальна планка скорочення для РФ.

В аналітичній записці Renaissance Capital, опублікованій після телефонної конференції з «Роснєфтью», йдеться, що на думку нафтокомпанії, скорочення глобального видобутку на 10 млн б / д буде достатньо для балансування світового ринку, а попит на нафту почне відновлення в травні. За прогнозом російської компанії, попит на нафту впаде в 2020 році на 5-7 млн барелів у порівнянні з минулим роком.

Однак аналітики Goldman Sachs вважають, що скорочення на 10 млн барелів глобального видобутку не допоможе відновленню попиту. Крім основного скорочення на 10 млн барелів на добу, буде потрібно додаткове зниження пропозиції ще на 4 млн б / д через зупинку виробництва через низькі цін, повідомив Goldman Sachs.

Джерела Reuters, близькі до уряду РФ, також вважають, що скорочення в 10 млн б / д буде недостатньо.

Нагадаємо: США не планують скорочувати обсяги нафтодобування. Окрім того, як стало відомо американським ЗМІ, президент Дональд Трамп має намір домагатися стабілізації на ринках енергоносіїв головним чином за рахунок погроз ввести мита на нафту з Росії і Саудівської Аравії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті